Aktualizacja: 10.05.2025 18:05 Publikacja: 19.07.2023 12:46
Wynik prac naukowców jest kamieniem milowym zarówno dla badań nad długowiecznością, jak i zastosowania sztucznej inteligencji do odkrywania leków
Foto: Adobe stock
Trenując głębokie sieci neuronowe na danych eksperymentalnych, naukowcy byli w stanie zidentyfikować trzech potencjalnych kandydatów na leki z puli ponad 800 tys. cząsteczek. Mają one mieć, lepsze właściwości kliniczne niż istniejące senolityki. To związki, których działanie polega na selektywnym eliminowaniu starzejących się komórek. Naukowcy od lat pracują nad wykorzystaniem ich w tworzeniu skutecznych leków przeciwstarzeniowych.
Według portalu ScitechDaily nowa platforma AI obiecuje przyspieszyć postęp w opracowywaniu nowych senolitycznych związków i badaniach nad długowiecznością. Niedawny artykuł opublikowany w magazynie „Nature Aging” przez naukowców z Integrated Biosciences, firmy biotechnologicznej łączącej biologię syntetyczną i uczenie maszynowe w celu zwalczania starzenia – wskazuje, że takie badania faktycznie przyniosły pierwsze sukcesy.
Dynamiczny rozwój generatywnej sztucznej inteligencji może doprowadzić świat do energetycznego kryzysu. Wykorzys...
Zrozumienie „języka” zwierząt od wieków było jednym z marzeń ludzkości. Dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji...
Chiny ostro wzięły się za urzeczywistnianie wizji dominacji na morzach i oceanach, a krokiem w tym kierunku ma b...
Elektryczne samochody nikogo już nie dziwią, pojawiają się pierwsze elektryczne samoloty, ale wielki statek pasa...
To, co dotąd było kulą u nogi rozwoju innowacji w Polsce, ma stać się świetnie działającym trybikiem – taki jest...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas