Nowe przepisy umożliwią rewolucję AI w Polsce? Na razie jest fatalnie

Do końca roku ma być przyjęty przez rząd projekt ustawy wdrażającej unijny AI Act w Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji ruszyło z pracami nad przepisami o sztucznej inteligencji, ale czy firmy są gotowe na tę technologiczną rewolucję?

Publikacja: 11.09.2024 04:28

Nawiększe emocje budzi w nowych unijnych przepisach zdalna identyfikacja biometryczna w celu ścigani

Nawiększe emocje budzi w nowych unijnych przepisach zdalna identyfikacja biometryczna w celu ścigania przestępstw, czyli rozpoznawanie twarzy przy użyciu rozmieszczonych w przestrzeni publicznej kamer

Foto: Adobe Stock

– Pracujemy nad strategią cyfryzacji państwa na kolejne dziesięć lat, z naciskiem na rozwój zaawansowanych technologii. Kluczową rolę odegra tu szerokie zastosowanie AI. Po zakończeniu etapu zwiększania dostępności internetu i likwidacji tzw. białych plam chcemy skupić się na zwiększaniu produktywności przedsiębiorców za pomocą sztucznej inteligencji – mówi wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski.

Jak wskazywał w rozmowie z Polskim Radiem, obywatele będą mogli korzystać z wirtualnych asystentów i sprawnie załatwiać sprawy, bez konieczności odwiedzania urzędów. – Od początku do końca zdalnie i wygodnie – podkreśla.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Raporty ekonomiczne
Biznes nad Wisłą wcale nie pokochał AI. Pracodawcy się boją
Technologie
Przełom w komputerach kwantowych? Amerykański koncern ogłasza wielki sukces
Technologie
Która AI halucynuje i popełnia najwięcej błędów? Zaskakujące wyniki badania
Technologie
Elon Musk wypuszcza nową AI. „Najmądrzejsza na Ziemi”
Technologie
Towarzysze w smutku i samotności. Człowiek może liczyć na pomoc i ciepło robota