Reklama
Rozwiń

Ten projekt ma dać ludziom długowieczność. Zaskakująca inwestycja twórcy ChatGPT

Sam Altman, szef Open AI, zainwestował w start-up Retro Biosciences. Firma pracującą nad wydłużeniem ludzkiego życia i szukająca leku na Alzheimera, pozyskała miliard dolarów finansowania. Przełomowe rozwiązania mają się pojawić w tej dekadzie.

Publikacja: 26.01.2025 18:04

Sam Altman, dyrektor generalny Open AI, wierzy, że ludzie będą żyli znacznie dłużej niż obecnie

Sam Altman, dyrektor generalny Open AI, wierzy, że ludzie będą żyli znacznie dłużej niż obecnie

Foto: Bloomberg

Kierujący OpenAI Sam Altman szuka sposobów na wykorzystanie zaawansowanych systemów sztucznej inteligencji w celu wydłużenia ludzkiego życia. Jednym z nich ma być projekt Retro Biosciences. Start-up z San Francisco ma ambicję, by do końca dekady opracować leki, które pozwolą walczyć z chorobą Alzhaimera, ale też wydłużyć przeciętne życie o 10 lat.

Altman już wcześniej, w ramach rundy zalążkowej (tzw. seed), wyłożył na te badania 180 mln dol. Teraz biotechnologiczna firma pozyskała kolejną rundę finansowania. Od inwestorów, wśród których i tym razem pojawił się współtwórca ChatGPT, popłynął 1 mld dol. Spółka wykorzystuje modele AI od OpenAI, by przekształcać zwykłe komórki w komórki macierzyste. Joe Betts-LaCroix, dyrektor generalny Retro Biosciences, nie ukrywa, że liczy na mocne przyspieszenie prac. W rozmowie z „Financial Times” tłumaczył, że zamierza „odkryć i opracować lek jeszcze w latach dwudziestych XXI wieku”.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Technologie
Rewolucja w elektronice. Powstał chip zaprojektowany technologią kwantową
Technologie
Boty, fałszywe zespoły i gigantyczne straty. Nowy przekręt na Spotify
Technologie
AI miało poprowadzić biznes. Totalna klapa potentata
Technologie
AI i kwanty łamią tajemnice reaktorów jądrowych. Przełom z USA
Technologie
W kosmos poleciał jako pierwszy Polak. Wróciło zainteresowanie Mirosławem Hermaszewskim