Orange walczy z „konikami” kinowymi

PTK Centertel, operator sieci Orange, postanowił rozprawić się z wtórnym obrotem kodami, pozwalającymi na korzystanie z popularnej akcji promocyjnej „Środy z Orange”. Za pomocą takiego kodu, otrzymanego SMS, użytkownicy sieci mogą kupić w środę dwa bilety do kin Cinema City  i Imax w cenie jednego.  Wspólna akcja Orange i giełdowego Cinema City International trwa od kwietnia 2009 r.

Projekt odniósł sukces. Sale w kinach Cinema City w środy są zwykle pełniejsze niż w zwykły dzień, a nawet w weekend. Akcja sprawiła jednak, że powstał wtórny rynek obrotu kodami i odżył zawód „konika”. Dziś wykupuje on kody za pomocą telefonu, a potem – drożej, ale ciągle taniej niż w kasie – sprzedaje je przed seansem, lub wystawia na aukcyjnym serwisie internetowym.

Efekt – użytkownicy sieci Orange, którym zależy na filmie – tracą możliwość udziału w akcji na warunkach w niej ustalonych. Przyznał to dziś na swoim blogu korporacyjnym rzecznik grupy TP, Wojciech Jabczyński. Według niego wtórny obrót biletami to nie jedyny powód ograniczonej dostępności kodów. Drugi – to polityka operatora, który limituje ich ilość.

„(…) pracujemy nad takim rozwiązaniem, które definitywnie rozwiąże kwestię limitu kodów i handlowania nimi” – pisze Jabczyński na blogu. Z wpisu wynika, że nowe rozwiązanie Orange powinno zacząć funkcjonować od przyszłego roku.

Czy to jednocześnie oznacza, że Orange będzie dalej współpracować z Cinema City, czy także z innymi multipleksami? –  Kończymy rozmowy na ten temat – nie zdrada tych szczegółów Jabczyński. Zapewnia, że akcja będzie kontynuowana w nowej formule, która pozwoli na wyeliminowanie kłopotów, jakie napotykali konsumenci.

Jak podaje, od stycznia br. klienci Orange pobrali blisko 950 tys. kodów. – Z tego wykorzystanych zostało ponad 510 tys., czyli klienci kupili ponad 1,02 miliona biletów kinowych w ramach akcji „Środy z Orange” – informuje rzecznik grupy TP.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Deklaracja podatkowa z aplikacji

Znaczne uproszczenie wypełniania i przesyłania deklaracji w sprawie podatku od nieruchomości oznacza ogromne oszczędności. ...

Mobilna rozrywka to król przyszłej dekady

Wartość cyfrowej rozrywki na świecie rośnie w obłędnym tempie. Eksperci wieszczą, że po tym, ...

Cena HBO Max ujawniona. To będzie bitwa internetowych telewizji

Nowy serwis streamingowy, należący do WarnerMedia, będzie kosztować 14,99 dolarów (ok. 57 złotych) miesięcznie, ...

FBI rekrutuje rosyjskich szpiegów przez Facebooka

FBI stworzyło reklamy, wyświetlające się na Facebooku, zaprojektowane specjalnie do rekrutowania rosyjskich szpiegów. Reklamy ...

Dariusz Piotrowski, Dell Technologies: Każda firma będzie technologiczną

Przez wiele lat żyliśmy w świecie, gdzie wszystko się udawało i doskonale rozwijało. Uśpiliśmy ...

Netfliksowi przybywa rywali. Teraz uderzy HBO

Pozycja Netflixa jako lidera na rynku platform streamingowych może zostać zachwiana przez nowe dziecko ...