Przegląd prasy rpkom.pl – wtorek 19 czerwca

Publikacja: 19.06.2018 07:30

Reklamy przerywane filmami i programami
W nocy będzie można je emitować bez żadnych ograniczeń, a w godzinach największej oglądalności nawet przez połowę czasu antenowego. To nie jest komediowy żart. To propozycja Komisji Europejskiej.  (…) Bo wzmocnienie nadawców jest głównym celem planowanych przez Brukselę zmian w dyrektywie o audiowizualnych usługach medialnych. Unijni urzędnicy chcą dla nich stworzyć – jak sami mówią – „bardziej elastyczny system, biorący pod uwagę współczesne realia rynkowe”.  (…) Po wejściu w życie nowelizacji dyrektywy doba – na potrzeby nadawców zostanie podzielona na trzy części: od 6 rano do 18, od 18 do północy i od północy do 6 rano. W ramach tej ostatniej kategorii nadawcy będą mogli emitować tyle reklam, ile zechcą. Od 6 do 18 i od 18 do północy nadal będzie obowiązywał 20-proc. limit czasu nadawania. Tyle, że inaczej skonstruowany – rozliczany będzie w skali dnia, a nie godziny.
S. B1

Tańsze przetargi na razie nie przejdą do Internetu
Szybka nowelizacja przepisów przesunie w czasie elektronizację mniejszych zamówień. Te powyżej progów unijnych będą jednak musiały przejść do Internetu już od października 2018 r. S. B6

Czy sztuczna inteligencja odmieni sektor bankowy?
Śmiała teza, że w niedalekiej przyszłości nie będziemy wiedzieli, w którym banku przechowujemy pieniądze i wycofają się one z bezpośredniego kontaktu z klientami i przejmą rolę zaplecza administracyjnego stała się punktem wyjścia do dyskusji podczas IMPACT 2018. S. A11

E-doręczenia muszą poczekać na zmiany w prawie
Wprowadzenie rozwiązań cyfrowych w usługach pocztowych wymaga istotnych zmian polskiego prawa – to jeden z wniosków na konferencji IMPACT 2018. S.A11

Puls Biznesu

PKO BP chce być cyfrowym stulatkiem
W kolejnej strategii bank skoncentruje się na rozwoju poza Polską. Teraz najważniejsza jest… cyfryzacja. Wywiad Pulsu ze Zbigniewem Jagiełło, prezesem PKO BP „Puls Biznesu”: Pierwszy kwartał był udany dla banku. Połowa roku jest już niemal za nami. Czy pojawiły się jakieś zaskoczenia, czy możemy się ich spodziewać jeszcze w tym roku? Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP: W połowie ubiegłego roku mówiłem, że oczekuję wzrostu gospodarczego „na piątkę” i kolejne kwartały potwierdziły, że gospodarka rozwija się w dużym tempie.
https://www.pb.pl/pko-bp-chce-byc-cyfrowym-stulatkiem-932419 (dostęp płatny)

InCredibles znowu w akcji
Program akceleracyjny Sebastiana Kulczyka obejmie cały region. Finał już za trzy miesiące. InCredibles, program skierowany do innowacyjnych przedsiębiorców, po sukcesie edycji pilotażowej (w 2017 r.) w poniedziałek wystartował po raz drugi. W ubiegłym roku do konkursu stanęło 426 start-upów. Z finałowej dziesiątki najbardziej innowacyjnych i wizjonerskich pięć otrzymało bezzwrotne granty i zaproszenie do intensywnego programu z udziałem 19 mentorów. 126 godzin warsztatów i 73 spotkania networkingowe okazały się nie do przecenienia.
https://www.pb.pl/incredibles-znowu-w-akcji-932412 (dostęp płatny)

Polski fintech połączy ukraińskie wpłato maty
BSS, który od lat nie może dobić targu z instytucjami w Polsce, podpisał list intencyjny z First Ukrainian International Bank. BSS Poland, start-up działający w obszarze płatności mobilnych i gotówkowych, podpisał list intencyjny z ukraińskim bankiem First Ukrainian International Bank (FUIB).
https://www.pb.pl/polski-fintech-polaczy-ukrainskie-wplatomaty-932416 (dostęp płatny)

Trzeci konkurs na sieci może być ostatnim
Jeszcze w trakcie wakacji będą znane wyniki trzeciego konkursu na dofinansowanie budowy sieci szerokopasmowych. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się czas rozliczeń drugiego.  Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) cieszy się z dużego zainteresowania wykonawców trzecim konkursem na dofinansowanie projektów budowy sieci szerokopasmowych w działaniu 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Na 33 obszarów konkursowych złożono łącznie 87 wniosków.
https://www.pb.pl/trzeci-konkurs-na-sieci-moze-byc-ostatnim-932423 (dostęp płatny)

mBank rozwodzi się z Orange
31 grudnia 2018 r. Orange Polska i mBank zakończą współpracę w ramach Orange Finanse — podały firmy w komunikacie. Obecnie z usług realizowanego od 2014 r. projektu korzysta ponad 430 tys. klientów. „Zakończenie współpracy pomiędzy firmami nie wpłynie w żaden sposób na możliwość korzystania z rachunku w Orange Finanse poprzez aplikację mobilną i bankowość internetową. Wszystkie dotychczasowe funkcje pozostają bez zmian.
https://www.pb.pl/mbank-rozwodzi-sie-z-orange-932420 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Orange i mBank biorą rozwód
Orange Finanse będzie działać tylko do końca roku. Telekom ma w planach własny bank. W marcu pisaliśmy na łamach „Rzeczpospolitej”, że twórcy usługi Orange Finanse – Orange Polska i mBank – przymierzają się do zakończenia współpracy. Teraz to już oficjalna wiadomość.
http://www.rp.pl/Telekomunikacja-i-IT/180619296-Orange–i-mBank-biora-rozwod.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu