Kanadyjski integrator wideo QuickPlay poinformował dzisiaj o zakupie od Qualcommu centrum operacyjnego Flo TV – usługi mobilnej telewizji, jaką stworzył amerykański producentów mobilnych chipsetów. Wartość transakcji nie podano. QuickPlay nie zamierza jednak rozwijać tego projektu, ani podtrzymywać technologii MediaFlo. Centrum przetwarzania danych Qualcommu, dedykowane systemowi nadawania TV na urządzenia mobilne, przyda mu się przy rozwoju jego własnych produktów.

Qualcomm opracował technologię mobilnej radiodyfuzji na zakresie 700 MHz MediaFlo i uruchomił komercyjną usługę Flo TV w 2007 r. w sieciach Verizona i AT&T. Flo TV oferowało 14 kanałów telewizyjnych na kilka telefonów komórkowych. Zainteresowanie usługą było jednak niewielkie. W ubiegłym roku Qualcomm poinformował, że zamierza sprzedać całe przedsięwzięcie, nie było jednak nań chętnych. Prawa do częstotliwości 700 MHz nabyło ostatecznie od Qualcommu AT&T za prawie 2 mld dolarów. Tylko dzięki tej transakcji Qualcomm zarobił na całym projekcie, który w sumie kosztował go ok. 1 mld dolarów. Usługa Flo TV została zlikwidowana w marcu tego roku.

QuickPlay dostarcza rozwiązania informatyczne do serwowania mobilnego wideo dla różnych content providerów i producentów sprzętu. Firma należy do kilku funduszy inwestycyjnych.