Spółką ma teraz zarządzać jako prezes jej dotychczasowy członek zarządu – Bogusław Kisielewski. Do zarządu dołączył 35-letni Berk Uziyel, który jest m.in.dyrektorem nowych mediów w SPI International i dyrektorem zarządzającym Filmbox International.

Po ustąpieniu ze stanowiska prezesa Piotr Reisch (szefował Kinu Polska TV od siedmiu lat) będzie wciąż angażował się w prace produkcyjne studia filmowego SPInka oraz będzie prowadził swój ośrodek jazdy konnej EZ Ranch w Rumiance pod Warszawą.

Grupa Kino Polska TV oprócz nadającej polskie filmy stacji Kino Polska i kanału Kino Polska Muzyka jest też od końca ubiegłego roku właścicielem ośmiu kanałów tematycznych poświęconych filmowi z rodziny FilmBox. Od 15 marca tego roku wspólnie z Agorą poprzez spółkę Stopklatka nadaje także kanał Stopklatka TV w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.

Jak podaje Bogusław Kisielewski, strategicznym celem Kina Polska TV w kolejnych latach jest dalszy rozwój jej projektów na międzynarodowym rynku mediów. – Przede wszystkim zamierzamy systematycznie poprawiać sprzedaż naszych kanałów za granicą: w Czechach, Bułgarii, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. Potencjalnie interesują nas też nowe terytoria, takie jak Afryka, Ameryka Południowa i wschód Europy. Realizacją tych zadań zajmie się powołany do zarządu Kino Polska pan Berk Uziyel – mówi.