Orange Polska poinformował, iż rozpoczyna nabór 50 tys. uczestników akcji, w ramach której będą mogli odbierać doładowania telefonów w zamian za oglądanie reklam na ekranie telefonu. Udział wymaga pobranie aplikacji mobilnej, która będzie emitowała reklamy na telefon z systemem operacyjnym Android.

– Reklamy będą prezentowane w blokach. W ciągu tygodnia można obejrzeć 3 bloki, każdy trwający 2 minuty. Po wyświetleniu bloku, użytkownik zostanie poproszony o odpowiedź na kilka pytań dotyczących prezentowanych produktów. Oglądając 3 bloki reklam tygodniowo, w ciągu miesiąca można doładować swoje konto o 15 złotych i wykorzystać je na rozmowy, SMS-y lub MMS-y w Orange, połączenia z numerami stacjonarnymi i transfer danych. Doładowanie konta następuje w ciągu 24 godzin po obejrzeniu reklam i zostaje potwierdzone SMS-em – podaje operator w informacji na temat akcji.

– Man ona dla nas charakter testu tego typu usług. Planujemy, że potrwa około kilku miesięcy, a jeżeli się przyjmie – czyli klienci będą korzystać – to pozostanie na dłużej – mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.