Obrona wolności w Internecie na forum międzynarodowym, wprowadzenie nowego prawa telekomunikacyjnego, odblokowanie funduszy unijnych na wielkie projekty informatyczne, walka z e-wykluczeniem – to niektóre z sukcesów, jakie na swe konto w mijajacym roku wpisuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

„Staraliśmy się zrobić jak najwięcej, by państwo jak najlepiej służyło swoim obywatelom” – pisze na swoje stronie internetowej resort cyfryzacji podsumowując pierwsze 12 miesięcy swego istnienia. I na liście liczącej dwanaście pozycji wymienia swe tegoroczne osiągnięcia.

Na  czele znalazła się obrona wolności w Internecie i nieprzyjęcie przez Polskę regulacji ACTA, do czego przyczyniała się publiczna debata w tej sprawie, w którą zaangażował się resort cyfryzacji.  Na drugim miejscu listy sukcesów MAiC jest walka z e-wykluczniem i włącznie się w akcję Cyfrowych Latarników, którzy ze wsparciem unijnych funduszy prowadzą edukację cyfrowa Polaków w wieku 50+.

Do sowich osiagnięć ministerstwo zalicza też odblokowanie funduszy unijnych na wielkie projekty informatyczne, skuteczne przeprowadzenie operacji przejścia na naziemną telewizję cyfrową,  wprowadzenie  korzystnych zmiany dla abonentów w nowym prawie telekomunikacyjnym czy aktywne wspieranie budowy sieci szerokopasmowych.