– Będziemy ostrożnie podchodzili do strategii podnoszenia prędkości usług dostępowych w naszych sieciach – mówił podczas trwającej w Brukseli konferencji Cable Congress 2012 Michael Fries, prezes zarządu (CEO) Liberty Global, właściciela UPC Polska.

– Dzisiaj średnia przepływność naszych usług dostępowych wynosi 40 Mb/s na sekundę. Prawdopodobnie będziemy się starali podnieść ją do 50 Mb/s, ale do bariery 100 Mb/s już nie będziemy się spieszyli – mówi Fries. – Skok prędkości z kilku do kilkudziesięciu megabitów dawał użytkownikom naprawdę odczuwalną zmianę jakości usług. Nie wydaje nam się, żeby podwojenie prędkości dało podobny efekt. Tymczasem niezbędna modernizacja sieci przecież kosztuje – dodał.

Dzisiaj UPC Polska oferuje pakiety 10, 30, 60, 120, 150 Mb/s w cenie od 56 zł do 150 zł miesięcznie w standardowej ofercie. Najsilniej komunikowane są obecnie prędkości 30, 60, 120 Mb/s w cenach komunikowanych na poziomie 33 zł, 40 zł, 60 zł przy zamówieniach składanych za pośrednictwem serwisu WWW.

UPC Polska nie podaje informacji o aktualnej strukturze bazy abonenckiej. W ostatnich kilkunastu miesiącach jednak większość klientów abonowała pakiety 25 Mb/s i wyższe.