Polkomtel, operator sieci Plus, wprowadza do oferty smartfony pod własną marką, które będzie kupował od firmy Kazam. Jej przedstawicielem w Polsce jest Wojciech Wasilewski wcześniej odpowiadający za sprzedaż telefonów w polskim Samsungu .

– Zależy nam żeby zachęcić do korzystania z tych samrtfonów osoby, które jeszcze nie mają takiego sprzętu. A z naszych badań wynika, że tym, co powstrzymuje takich klientów przed zakupem smartfona jest przede wszystkim cena. Dlatego też nasze smartfony będą najtańsze na rynku – mówi Justyna Kulka, zarządzająca ofertą na rynek B2C w Polkomtelu. Będą one dostępne w ofercie Mix za 1 zł dla klientów,  którzy przez 36 miesięcy zadeklarują doładowywanie konta kwotą co najmniej 20 zł. Oferowane będą też w ofercie post-paid. Smartfony sprzedawane będą w  trzech rozmiarach. Na początek w ofercie dostępne będą wersje 4 i 5,5 cala. Smartfon 3,5-calowy będzie dostępny nieco później.

– Obecnie 76 proc. sprzedawanych w naszej sieci telefonów to smartfony. Liczymy jednak, że tych pod marką Plus Kazam sprzedamy szybko kilkadziesiąt tysięcy – mówi Justyna Kulka.