Aktualizacja: 09.05.2025 12:50 Publikacja: 12.06.2013 09:45
Od początku roku Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił do publicznych konsultacji 16 projektów udostępnienia przez władze samorządowe bezpłatnego dostępu do internetu na terenie miast, gmin i powiatów. Od początku roku we wszystkich konsultacjach uczestniczy Polkomtel i standardowo wyraża krytyczne zdanie o projekcie.
– Tak, mamy wątpliwości, co do kierunku, w którym zmierza cały proces. Naszym zdaniem pojęcie cyfrowego wykluczenia nie ogranicza się do fizycznego dostępu do transmisji danych. Powinno również oznaczać popularyzację i edukację w umiejętnościach efektywnego z niej korzystania. Walka z wykluczeniem cyfrowym w gminach powinna polegać na pomocy uboższym regionom w finansowaniu urządzeń i oprogramowania oraz usług telekomunikacyjnych, a także na sensownej edukacji i szkoleniach. Ograniczenie działań do stawiania hotspotów, to droga na skróty, zapewniająca dostęp do internetu tylko najzamożniejszym i już wyedukowanym technologicznie odbiorcom. Dlatego właśnie zgłaszamy nasze wątpliwości i włączamy się do tej dyskusji – mówi Arkadiusz Majewski z biura prasowego operatora sieci Plus.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas