Głównymi komponentami produkowanymi w Tczewie są baseband oraz moduły radiowe, składające się na stacje bazowe. Baseband jest urządzeniem pełniącym rolę komputera, który odpowiada w stacji bazowej za obróbkę danych. Połączony jest światłowodem do radiomodułu. Radiomoduł zaś odpowiada za modulowanie sygnału radiowego, który następnie przesyła do anteny, służącej do nadawania i odbierania fal radiowych.
W kwietniu tego roku Ericsson rozpocznie produkcję radia najnowszej generacji - dwuzakresowego Radia 4490, które zużywa o 25 procent mniej energii i jest lżejsze od obecnego produktu.
„Blisko trzy lata temu zdecydowaliśmy się na rozszerzenie produkcji urządzeń radiowych 5G w fabryce Flex w Tczewie. W bardzo szybkim czasie stała się jednym z głównych ośrodków produkcyjnych firmy, wspierając naszych klientów przy wdrożeniu sieci 5G w całej Europie.
Estonia i Polska są kluczowymi źródłami dostaw urządzeń 5G koncernu dla Europy.
Oprócz współpracy z Flex w Tczewie Ericsson rozwija swoje centra R&D w Krakowie i Łodzi, które zatrudniają 1800 osób. W ciągu roku planuje zatrudnić 350 nowych pracowników.