Aktualizacja: 28.01.2025 03:30 Publikacja: 23.02.2022 14:11
Richard Branson
Foto: Bloomberg
Pracę straci połowa zespołu pracującego nad Virgin Hyperloop. Co więcej firma zarzuca plan budowy pociągów pasażerskich na rzecz towarowych. To ma usprawnić pracę nad innowacyjną technologią – transport ładunków ma bowiem znacznie mniej uregulowań, jak również łatwiej spełnić wymogi bezpieczeństwa – podał „Financial Times”.
Cięcia dotkną 111 osób. Dziennikarze „FT” w rozmowie z pracownikami usłyszeli, że skala zwolnień jest „zdecydowanie nieoczekiwana”. Amerykański projekt super kolei, która miałaby poruszać się w próżniowych rurach z prędkością dochodzącą do 1 tys. km/h, rozwijany jest od 2013 r. Virgin Hyperloop (wcześniej nazywany Hyperloop One) był jednym z wiodących tego typu przedsięwzięć na świecie pod względem zaawansowania prac (prowadzono już testy z pasażerami). Eksperymentalna technologia miała jednak coraz więcej kłopotów z przyciąganiem funduszy na rozwój. W efekcie koncept hiper szybkiego transportu mocno wyhamował. A jeszcze w 2017 r. przedstawiciele firmy zapowiadali, że lewitujące pociągi tego typu pojawią się na świecie do 2020 r. Na razie nigdzie nie udało się wdrożyć takiego rozwiązania.
Międzynarodowy wyścig nowoczesnych technologii przyspiesza. W Stanach Zjednoczonych oficjalnie został zaprezentowany superkomputer o imponującej szybkości przeliczeniowej. Urządzenie będzie między innymi tworzyć symulacje dotyczące broni jądrowej.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Skorupa ziemska potencjalnie kryje ogromne, niewykorzystane źródło energii geotermalnej: supergorące skały. Skorzystanie z tego źródła energii geotermalnej może być przełomem w przejściu na czystą, odnawialną przyszłość energetyczną.
Naukowcy twierdzą, że po raz pierwszy udało im się skomunikować dwie śpiące osoby. Miały się porozumiewać w snach. Naukowcy z kalifornijskiej firmy REMspace zapewniają, że świadome sny mogą otworzyć nowe wymiary komunikacji i potencjał ludzkości.
Quaise Energy, firma powiązana z naukowcami z prestiżowej MIT, ma niesamowity plan. Przekopie się przez kolejne warstwy planety, aby dotrzeć do niespożytego źródło ciepła i energii, które badacze chcą wykorzystać do zasilania elektrowni.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
To ma być odpowiednik "Titanica" w przestworzach. Potężny samolot to istny hotel na skrzydłach. Projekt zakłada, że jednorazowo na pokład wsiądzie 5 tys. osób.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Firma technologiczna Hyperloop One, twórca superszybkiego pociągu próżniowego poruszającego się z prędkością dźwięku, jest bliska likwidacji. Nie udało jej się pozyskać ani jednego kontraktu na zbudowanie pierwszego działającego systemu. Najlepsze perspektywy technologia ma w… Polsce.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za auta marki z Hamamatsu.
Oszczędzanie na paliwie podczas podróży staje się coraz ważniejsze dla kierowców planujących dłuższe trasy. Wysokie ceny benzyny i oleju napędowego skłaniają do poszukiwania skutecznych metod redukcji kosztów. Wdrożenie sprawdzonych technik pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, co będzie odczuwalne dla kieszeni.
Co roku tysiące młodych ludzi chce rozpocząć studia na kierunku wybranym zgodnie z ich zainteresowaniami. Jednym z dylematów, przed którym stają, jest ten dotyczący modelu kształcenia: studia dwustopniowe czy jednolite magisterskie? Oba systemy mają swoje zalety, które warto poznać przed podjęciem decyzji. Przedstawimy je w dzisiejszym artykule.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Praca w pełnym bodźców biurze utrudnia koncentrację i zmniejsza produktywność. Rozwiązaniem jest lepsze zarządzanie otoczeniem, które wspiera skupienie i efektywność.
Chciałem, aby fotele Diablo Chairs stały się symbolem stylu, odważnego designu i niezawodności. Bez wątpienia było to przełomowe podejście, co szybko potwierdził rynek, podążając za nami – mówi Paweł Nowak, właściciel Domator24.com i marek Diablo Chairs oraz Jan Nowak.
Wdrażając rolnictwo regeneratywne, jesteśmy w stanie zredukować nawet ok. 40 proc. emisji pochodzących obecnie z systemu żywieniowego w Unii Europejskie do 2050 r. – mówi Michał Siwek z BNP Paribas Bank Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas