Aktualizacja: 30.11.2023 17:54 Publikacja: 28.11.2023 09:02
AI doda efekty dźwiękowe do czytanych dzieciom opowiadań
Foto: AdobeStock
Takie nietypowe rozwiązanie ma stymulować wyobraźnię dziecka, ułatwiając mu prawidłowe zrozumienie historii i jednocześnie gwarantując ciekawe doświadczenia. Na tym nie koniec, bo zaszyty w aplikacji bot pozwala użytkownikom w innych krajach czytać bajki z Polski i odwrotnie. Pomysł chwycił, bo z Readmio skorzystało już ponad 400 tys. użytkowników. Jak się dowiedzieliśmy, teraz czeska spółka szykuje ekspansję, a na celowniku jest m.in. Ameryka Południowa.
Projekt technologii biometrycznej, która niweluje konieczność posiadania portfela, zyskuje kolejne funkcjonalności.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Polski deeptech wdraża innowacyjną technologię, która ma usprawnić nowoczesną komunikację. Spółka z Lublina zaczęła realizować projekty dla NATO.
Poprzednik grał w hollywoodzkim przeboju, ten lata i jeździ w trudnym terenie. Uniwersalna konstrukcja to projekt start-upu B-Technology. Inne rodzime firmy też mają czym podbić rynek „air mobility”.
Urządzenie polskiej firmy pozwoli sklonować głos i sprawi, że każdy będzie w stanie mówić własnym głosem w ponad 70 językach. Translator Q1, za którym stoi krakowska spółka, głęboko sięga do rozwiązań AI. Cel? Podbić międzynarodowe rynki.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Reakto, który opracował system szybkiego reagowania do ochrony obiektów z wykorzystaniem bezzałogowców, myśli o kosmosie, rolnikach, międzynarodowej ekspansji i giełdzie.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Paskalizator czy komputer kwantowy mogą być przykładami krajowej produkcji i sprzedaży aparatury specjalistycznej na rynku światowym.
Firma OpenAI kierowana przez Sama Altmana wypuściła właśnie tzw. agenta AI, czyli narzędzie sztucznej inteligencji zdolne do wykonywania online zadań w imieniu użytkownika. Podobne oferty szykują kolejne firmy.
System wczesnego wykrywania raka piersi to pomysł naukowców na skuteczną walkę z groźnym nowotworem. Badanie piersi będzie można wykonywać w przerwie na kawę, lub w trakcie robienia zakupów w centrum handlowym.
Chińczycy zbudowali pierwsze na świecie drony wystrzeliwane z łodzi podwodnych, które pływają i latają. Zdolności nawigacyjne Feiyi pod wodą są szczególnie imponujące, a pod względem wydajności przemieszczania się przewyższają istniejące maszyny.
Jest piątek, 24 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się konsekwencjom ograniczeń USA na eksport półprzewodników i temu, kto może na nich zyskać. Omówimy także rosnący eksport na Ukrainę, zapowiedzi Donalda Trumpa dotyczące podatków, zwrot Włoch w stronę energii atomowej oraz problem wysokich kosztów ogrzewania w Europie.
9 mln gospodarstw domowych może docelowo skorzystać ze światłowodowego internetu Orange. Podobny zasięg ma szybki internet od kilka razy mniejszej Netii. T-Mobile – niegdyś czysto komórkowa sieć – mówi o 10 mln. Co się dzieje?
Sprzedaż leków przez internet wymaga wyraźnej zgody klienta na przetwarzanie jego danych osobowych, niezależnie od tego, czy takie leki wymagają recepty, czy nie – wynika z niedawnego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.
Kontrowersyjne przepisy ograniczające eksport amerykańskich półprzewodników mogą nie tylko podciąć skrzydła polskim ambicjom w branży sztucznej inteligencji, ale też pchnąć kraje objęte embargiem w stronę chińskich dostawców.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas