Packhelp, spółka, która umożliwia samodzielne projektowanie i zamawianie spersonalizowanych opakowań, zamknęła właśnie rundę inwestycyjną z nie lada sukcesem.
Firma dostała bowiem niemal 38 mln zł (10 mln dol.) na rozwój biznesu. Tym samym transakcja weszła do grona jednych z największych Serii A w Europie Środkowo-Wschodniej.
Packhelp powstał w roku 2015 jako rozwiązanie problemu zamawiania spersonalizowanych opakowań. Założyciele firmy postanowili wykorzystać swoje doświadczenie w marketingu, sprzedaży, poligrafii oraz IT, by unowocześnić branżę opakowań. Stworzyli internetową platformę i intuicyjną aplikację, umożliwiające samodzielne projektowanie i zamawianie własnych opakowań. Bez kontaktu z drukarnią, przy minimalnym wolumenie 30 sztuk. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziś zespół Packhelp to ponad 60 osób. A klientów przybywa.
CZYTAJ TAKŻE: Rodzime startupy mają potencjał, by podbić świat
Startup konsekwentnie umacnia swoją pozycję w Europie, dostarczając opakowania klientom z ponad 30 krajów. Poza Polską z jego oferty korzystają w Niemczech, Wlk. Brytanii, Francji, Skandynawii i Hiszpanii. Firma zanotowała ponad czterokrotny wzrost sprzedaży z porównaniu z ubiegłym rokiem, a z jej oferty skorzystało ponad 10 tys. klientów – zarówno małych, niezależnych sprzedawców, jak i takie marki, jak: H&M, Uber, Google, BMW, Wrangler, czy L’Oreal. Packhelp pieniądze, które pozyskał właśnie od inwestorów, przeznaczy na dalszą ekspansję.
Najnowszą rundę finansowania (Serię A) prowadził fundusz White Star Capital, znany m.in. z inwestycji w Dollar Shave Club czy Digg. Znaczący udział mieli też inwestorzy, którzy w maju 2018 r. wsparli Packhelp kwotą 9 mln zł: Speedinvest x, PROfounders, Market One Capital i Apostolos Apostolakis, współtwórca funduszu Venture Friends.
Packhelp zapowiada, że chce rozwijać technologie, które ułatwiają projektowanie własnych opakowań. Zaprzęgnie do tego celu sztuczną inteligencję. Jak zapewnia Wojtek Sadowski, prezes Packhelp, tworzenie opakowań w internetowej aplikacji będzie jeszcze bardziej zautomatyzowane i nie będzie wymagać wiedzy z zakresu poligrafii i projektowania graficznego.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.