Aktualizacja: 19.03.2025 07:37 Publikacja: 12.12.2021 21:58
W panelu dyskusyjnym udział wzięli przedstawiciele krajowego i zagranicznego sekta rządowego, nauki i biznesu.
Foto: rp.tv
Za nami najważniejsze cyfrowe i międzynarodowe wydarzenie tego roku, czyli IGF 2021 (ang. Internet Governance Forum). Ten cyfrowy szczyt Organizacji Narodów Zjednoczonych w tym roku odbył się w Polsce. Wśród licznych dyskusji odbył się też panel dotyczący cyfrowej suwerenności i solidarności. Uczestnicy debaty zastanawiali się, jak działać razem w obliczu nowych technologicznych wyzwań i globalnych cyberzagrożeń.
Wraz z rozwojem technologii i boomem na sztuczną inteligencję jest ona używana także przy atakach hakerskich. Dobra wiadomość jest taka, że jej możliwości można wykorzystać również w cyberobronie.
W celu identyfikacji obszarów do zastosowania generatywnej AI, szacowania ryzyka projektów i zapewnienia bezpieczeństwa tego rodzaju rozwiązaniom PZU powołało specjalny zespół GPT Lab. Firma testuje również na potrzeby wewnętrzne Asystenta AI, który zwiększy efektywność i jakość pracy.
Sprzedawcy prądu w świecie online chcą być jak bankowość elektroniczna. Nie mają wyjścia, bo dostarczają usługi klientom przyzwyczajonym do wygody i szybkości w załatwianiu formalności.
Około 85 proc. Polaków korzysta z internetu, ale bycie online dla wielu stało się męczące. Z badań firmy NordVPN wynika, iż 30 proc. internautów z chęcią zdecydowałaby się na usunięcie swoich danych z sieci, gdyby miało taką możliwość.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
NordLayer, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, opracowała ranking miejsc, które najbardziej sprzyjają pracy z domu, czy też w trakcie tzw. workation (łączenie wakacji z pracą).
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Żyjemy w świecie, w którym coraz częściej racje w debacie publicznej rozstrzygane są na sali sądowej. Nowe przepisy o mowie nienawiści mogą zwiększyć liczbę prawnych bitew, nie eliminując niebezpiecznych zjawisk.
W świecie turbulentnej zmiany demokracje zaspały. Nasze intelektualne lenistwo i strategiczna ślepota pozwoliły na wyhodowanie wynaturzeń. Zawiedliśmy, nie diagnozując na bieżąco pojawiających się problemów ludzi, nie pracując nad ich rozwiązywaniem, praktykując niedasizm. Zawiedliśmy, wpadając w pułapki zasadzane na nas przez populistów.
Konieczność przygotowania raportów zrównoważonego rozwoju przez zobowiązane do tego firmy oznacza konieczność zmian w modelu biznesowym. Wymaga to również zmian i danych ze strony partnerów biznesowych.
Ponad 200 prelegentów i przeszło 1200 uczestników wzięło udział w Kongresie Społeczno-Gospodarczym Polska Moc Biznesu 2024, który odbył się na PGE Narodowym.
Uczelnie, tak jak firmy, zarządzają majątkiem i zasobami ludzkimi. Wyzwania, jakie się z tym wiążą, stały się osią debaty „Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym na uczelniach”.
Obie strony żyją w swoich silosach. W ten sposób nie wykorzystujemy w pełni ani możliwości polskich przedsiębiorstw, ani potencjału instytutów badawczych. Warto również przeanalizować istniejący w Polsce model finansowania badań.
Zwyczajowo każdej edycji rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” towarzyszy debata merytoryczna.
Jak zmieniają się reklamy, jak ewoluuje reklama wideo i jaka przyszłość czeka cyfrowy outdoor? O tym mówiono podczas debaty „Rozwój rynku reklamy wideo: Czy jesteśmy skazani na globalne media społecznościowe?”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas