Aktualizacja: 06.11.2024 23:02 Publikacja: 29.11.2018 13:07
Foto: SeongJoon Cho/Bloomberg
Przyszły rok będzie obfitował w pierwsze modele telefonów komórkowych przystosowanych do obsługi sieci 5G. Aparaty takie na rynek wypuścić chcą praktycznie wszyscy najwięksi producenci. O palmę pierwszeństwa zaciekle walczą jednak Chińczycy. Wygląda na to, że udział w wyścigu o tę najnowszą technologię, która ma szansę zrewolucjonizować rynek smartfonów, odpuścił jednak Apple. Przynajmniej na razie.
Amazon mocno zaskoczył fanów czytników e-booków. I to nie tylko dlatego, że przypadkowo pokazał właśnie całą rodzinę nowych urządzeń Kindle, które wkrótce mają mieć swoją premierę. Jest kilka technologicznych perełek.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Eksplodujące pagery, które zabiły lub raniły tysiące bojowników libańskiego Hezbollahu, zwróciły ponownie uwagę na te zapomniane już urządzenia. A co dzieje się z innymi gadżetami, które biły rekordy popularności dekady temu?
Tamagotchi znów przeżywa swoje wielkie chwile i notuje rosnącą sprzedaż. Japońska zabawka w kształcie jajka, w której mieszka wirtualne zwierzątko, była jednym z największych hitów lat 90.
17 września doszło do skoordynowanego ataku na członków Hezbollahu działających na terenie Libanu. Jak podają media, wybuchły pagery, z których korzystali członkowie i sympatycy organizacji. Czym są i jak działają te urządzenia?
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Premiera iPhone’a 16 przykuła nie tylko uwagę fanów marki. Nowe smartfony są w tym roku nie tylko wyjątkowe z uwagi m.in. na zaszytą w nich sztuczną inteligencję, ale również ze względu na obniżone ceny.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
„Czasy się zmieniają, ale Pan zawsze jest w komisjach”. Czyli dlaczego to Urząd Ochrony Danych Osobowych powinien kontrolować dane i sztuczną inteligencję, a nie ministerstwo cyfryzacji powoływać sobie własnego nadzorcę.
Coraz częściej media informują o przypadkach generowania przez sztuczną inteligencję wypowiedzi osób, które już od dawna nie żyją. Wywołuje to ryzyko naruszenia dóbr osobistych najbliższych zmarłego, a także praw autorskich.
Od początku roku zlikwidowano 1,4 tys. placówek, a kolejne 7,6 tys. działalności zostało zawieszonych, co jest z reguły wstępem do trwałego zamknięcia. Polski rynek handlowy nadal się kurczy, choć duże sieci rosną.
Streaming nie działa dla większości twórców – ustalili autorzy raportu o globalnych dochodach z tantiem. Rośnie także ryzyko utraty dochodów na rzecz sztucznej inteligencji.
Świat idzie w kierunku sztucznej inteligencji, cyfryzacji procesów, systemów pamięci masowej. Wszystko to wymaga budowy coraz większej liczby centrów danych, które zużywają ogromne ilości energii elektrycznej i wody niezbędnej do chłodzenia urządzeń. Nowe inwestycje w tym obszarze coraz częściej spotykają się z niechęcią mieszkańców.
Strajkujący pracownicy techniczni dziennika „New York Times” liczyli na większą skuteczność akcji rozpoczętej tuż przed wyborami w USA. Mogą się jednak przeliczyć, bo pojawiła się oferta zastąpienia ich sztuczną inteligencją.
Założyciela koncernu Amazon Jeff Bezos oraz firma OpenAI, twórca ChatGPT, pompują miliony dolarów w innowacyjny projekt start-upu Physical Intelligence. Chodzi o zintegrowanie zaawansowanym systemów sztucznej inteligencji z robotyką.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas