Aktualizacja: 24.11.2024 21:10 Publikacja: 05.01.2023 17:47
Foto: Adobe Stock
Qi to już od dawna branżowy standard ładowania bezprzewodowego, opracowany w 2008 r. i rozwijany przez konsorcjum Wireless Power Consortium. Qi pierwszej generacji było i jest stosowane w wielu urządzeniach od smartonów marek iPhone, Huawei, OnePlus po Samsung Galaxy jak i wiele akcesoriów powiązanych z telefonami, które również są ładowane w ten sposób np słuchawki czy smartwatche.
WPC ogłosiło właśnie wprowadzenie nowego standardu bezprzewodowego ładowania czyli Qi2. Jak podała organizacja w komunikacie, technologia ma trafić na rynek w 2023 r., prawdopodobnie w sezonie wakacyjnym. Rozwiązania wykorzystane w nowym standardzie oparte są na MagSafe stworzonym przez Apple.
Popyt na tzw. technologię ubieralną w przyszłym roku skoczy o 20 proc. – wieszczą eksperci. Napędem mają być już nie tylko smartwatche, ale też inteligentne okulary i pierścienie.
Nieużywane telefony komórkowe, zamiast leżeć zakurzone na półce lub w piwnicy, mogą stać się urządzeniami pełniącymi różne użyteczne funkcje. Niektóre modele można też sprzedać za duże kwoty.
Amazon mocno zaskoczył fanów czytników e-booków. I to nie tylko dlatego, że przypadkowo pokazał właśnie całą rodzinę nowych urządzeń Kindle, które wkrótce mają mieć swoją premierę. Jest kilka technologicznych perełek.
Eksplodujące pagery, które zabiły lub raniły tysiące bojowników libańskiego Hezbollahu, zwróciły ponownie uwagę na te zapomniane już urządzenia. A co dzieje się z innymi gadżetami, które biły rekordy popularności dekady temu?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Tamagotchi znów przeżywa swoje wielkie chwile i notuje rosnącą sprzedaż. Japońska zabawka w kształcie jajka, w której mieszka wirtualne zwierzątko, była jednym z największych hitów lat 90.
Fundacja rodzinna, która jest podatnikiem VAT, bo zajmuje się najmem, nie musi rozliczać tego podatku od incydentalnej sprzedaży kolekcji zabytkowych zegarków i aut przekazanej jej wcześniej przez fundatora.
Popyt na tzw. technologię ubieralną w przyszłym roku skoczy o 20 proc. – wieszczą eksperci. Napędem mają być już nie tylko smartwatche, ale też inteligentne okulary i pierścienie.
Właściwa segregacja elektroodpadów wielu osobom spawia kłopot. Stary telefon, ładowarka czy zepsute żelazko często są wyrzucane do zwykłego śmietnika, choć nie powinny. Co zrobić ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, by nie narazić się na kary?
Jaki zegarek wybrać? To trudne pytanie stawia niemal każdy, kto chce mieć na nadgarstku coś zarazem stylowego, wytrzymałego, wykonanego z troską o detale i przede wszystkim – precyzyjnie mierzącego czas. Od czego zacząć? Najlepiej zaufać ekspertom.
Rodzima elektronika jest w stanie wejść na rynek chiński, choć Polacy są przyzwyczajeni do odwrotnego kierunku handlu. Cyfrowe narzędzie spółki Vasco Electronics ma pomóc przełamać bariery biznesowe w Azji.
Naukowcy opracowali materiały wykonane z maleńkich, elastycznych nanowstążek, które można ładować jak baterię, aby przechowywać energię lub zapisywać informacje cyfrowe.
Pierwsza Omega w kosmosie – to brzmi bardzo dumnie. W 62. rocznicę historycznej misji amerykańskiego astronauty Waltera Schirry, szwajcarska firma prezentuje nowe wcielenie modelu „First Omega in Space” z nową tarczą i certyfikatem Master Chronometer.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas