Serwis będzie oznaczał wszystkie posty omawiające bezpieczeństwo szczepionek, na razie w USA. Także Instagram będzie o tym informował.
Facebook był mocno krytykowany za umożliwienie rozpowszechniania dezinformacji o szczepionkach na swoich platformach, wiec społecznościowy gigant postanowił działać i ogłosił rozpoczęcie dodawania etykiet do postów, które omawiają bezpieczeństwo zastrzyków. Niedługo chce oznaczyć wszystkie posty dotyczące szczepionek. Firma uruchamia również narzędzie w USA, aby informować ludzi o tym, gdzie można uzyskać szczepionki Covid-19. Tego typu informacje pojawią się także na Instagramie.
Facebook i Instagram długo były miejscem, gdzie wiele kont, stron i grup promowało fałszywe informacje o szczepieniach i można je łatwo znaleźć poprzez wyszukiwanie słów kluczowych. Rozprzestrzeniania fałszywych wiadomości nikt nie kontrolował.
CZYTAJ TAKŻE: Teorie o szczepionkach na koronawirusa coraz bardziej szalone
Chris Cox, Chief Product Officer Facebooka, powiedział w wywiadzie, że firma potraktowała fałszywe twierdzenia „bardzo poważnie”, ale powiedział, że istnieje „ogromna szara strefa ludzi, którzy mają obawy… niektóre z nich niektórzy nazwaliby dezinformacją, a inne które inni ludzie nazwaliby zwątpieniem”. – Najlepszą rzeczą do zrobienia w tej ogromnej szarej strefie jest po prostu pokazanie się z miarodajnymi informacjami w pomocny sposób, wzięcie udziału w rozmowie i zrobienie tego z ekspertami w dziedzinie zdrowia – dodał.
Firma twierdzi, że oznacza posty na Facebooku i Instagramie, które omawiają bezpieczeństwo szczepionek COVID-19, tekstem mówiącym, że szczepionki przechodzą testy bezpieczeństwa i skuteczności przed zatwierdzeniem.
CZYTAJ TAKŻE: Hakerzy blokują szczepionki na Covid-19. Korzystają Chiny i Rosja
W poście na blogu napisano również, że od czasu rozszerzenia listy zakazanych fałszywych twierdzeń dotyczących koronawirusa i szczepionek w lutym, usunął dodatkowe 2 miliony treści z Facebooka i Instagrama. Facebook powiedział, że wdrożył również środki tymczasowe, w tym zmniejszenie zasięgu treści od użytkowników, którzy wielokrotnie udostępniają treści oznaczone jako fałszywe przez osoby weryfikujące fakty.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.