Aktualizacja: 05.11.2024 00:02 Publikacja: 22.05.2020 15:42
Pojawienie się Alibaby na parkiecie w Hongkongu to największa tutaj oferta publiczna od dziewięciu lat
Foto: Bloomberg
Robin Li, prezes Baidu, wyjaśnia, że plany nowej oferty są związane z zaostrzeniem regulacji giełdowych w USA.
W czwartek Senat USA przyjął ustawę pozwalającą na usuwanie zagranicznych spółek z giełd amerykańskich, jeśli są one kontrolowane przez obce rządy lub przez trzy lata z rzędu nie dopuszczą do audytu swoich finansów. Ustawa ta została odebrana przede wszystkim jako cios w chińskie spółki.
Apple wydał 1,5 miliarda dolarów na zakup udziałów i pokrycie zadłużenia w firmie Globalstar, zajmującej się komunikacją satelitarną. Da to koncernowi możliwość dotarcia do każdego zakątka globu.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
OpenAI uruchomiło funkcję wyszukiwania w ChatGPT, swoim najpopularniejszym na świecie chatbocie. Dzięki temu start-up, kierowany przez Sama Altmana, może skutecznie konkurować z wyszukiwarkami takimi jak Google czy Bing Microsoftu.
Rosnąca globalna popularność TikToka sprawiła, że współzałożyciel jego spółki-matki, ByteDance, stał się najbogatszym człowiekiem w Chinach. I to po imponującym skoku wartości majątku.
Richard Branson, którego Virgin Galactic oferuje turystyczne loty suborbitalne, zainwestował w inny projekt. W przyszłym roku chętnych zabiorą w stratosferę balony z luksusowymi kapsułami, a sam Branson poleci jako pierwszy.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Perplexity, wyszukiwarka oparta na AI, idzie jak burza, ale jej ambitnym planom rozwoju może zaszkodzić wojna z mediami i zarzuty o „kradzież”.
Rodzima elektronika jest w stanie wejść na rynek chiński, choć Polacy są przyzwyczajeni do odwrotnego kierunku handlu. Cyfrowe narzędzie spółki Vasco Electronics ma pomóc przełamać bariery biznesowe w Azji.
W Polsce handel alkoholem reguluje ustawa z 1982 r., co oznacza kompletne nieprzystawanie jej do rzeczywistości z brakiem uregulowania sprzedaży online na czele. Dlatego ponad 20 organizacji branżowych wspólnie apeluje do premiera o zmiany prawa.
Na dworcach kolejowych, w terminalach cargo oraz w pociągach rozpoczęły się testy urządzenia, które wykrywa nawet śladowe ilości materiałów wybuchowych.
Pracodawcy mają informować związkowców o stosowanych systemach sztucznej inteligencji. Biznes się obawia, że wyciekną tajemnice przedsiębiorstw.
Technika kodu genetycznego DNA służąca do przechowywania ogromnych ilości informacji cyfrowych może być „tańsza niż dyski twarde”. To może być odpowiedź na gwałtowny wzrost zapotrzebowania na bazy danych za sprawą sztucznej inteligencji.
Nieprecyzyjne wskaźniki, puste hasła i nieprzemyślane projekty – tak część ekspertów ocenia projekt opracowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji dokumentu, który ma być swoistą mapą budowy nad Wisłą innowacyjnej gospodarki.
Rosnąca popularność AI sprawi, że wkrótce część z 3,7 mln pracowników najbardziej narażonych na jej wpływ będzie musiała zdobyć nowe kompetencje albo zmienić zawód.
Przekonać pracowników, że sztuczna inteligencja wraz z robotyzacją stanowią dla nich egzystencjalne zagrożenie, i dzięki temu odzyskać siły – to może być nowa strategia związków zawodowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas