Facebook ogłosi zwycięzcę wyborów w USA

Facebook oraz Instagram planują wysłać użytkownikom specjalne powiadomienia, w którym zostanie zawarty przewidywany wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Publikacja: 07.11.2020 10:14

Demonstranci wspierający Donalda Trumpa.

Demonstranci wspierający Donalda Trumpa.

Foto: Bloomberg

Na razie ciągle liczone są głosy i walka o stanowisko pomiędzy Donaldem Trumpem a Joe Bidenem nie jest rozstrzygnięta. Wiele osób, nie tylko w USA, jest zainteresowanych ostatecznym wynikiem.

Wysłanie powiadomień to jeden z elementów walki z dezinformacjami, które szerzą się w mediach społecznościowych od miesięcy.

CZYTAJ TAKŻE: Markery Sharpie sposobem na Trumpa? Teorie spiskowe w sieci

Facebook chce ogłosić wstępne wyniki wyborów prezydenckich w USA za pomocą specjalnego powiadomienia, które zostanie wyświetlane na górze aplikacji – informuje portal The Verge. Podobne powiadomienie zostanie wygenerowanie na Instagramie. Firma zamierza polegać na sondażach i informacjach największych mediów w USA: agencji Reutera a także telewizji ABC News, CBS News, Fox News, NBC News, CNN oraz agencji The Associated Press.

Facebook od miesięcy walczy z fałszywymi informacjami na temat wyborów w USA – od blokowania fakenewsów i stron promujących teorie spiskowe po notyfikowaniu nieprawdziwych informacji publikowanych przez polityków oraz działaczy. W taki sposób został m.in. oznaczony post Donalda Trumpa, który nie czekając na koniec liczenia głosów ogłosił się sam zwycięzca i zaapelował by „przestać liczyć głosy”.

CZYTAJ TAKŻE: Dolina Krzemowa murem za Bidenem. Ale są wyjątki

Portal stworzył nawet specjalną stronę wyborczą na której umieszcza wszystkie sprawdzone informacje na temat głosowania oraz liczenia głosów. Link do strony pojawia się przy wszystkich informacjach na temat wyborów prezydenckich w USA. Teraz na szczycie strony pojawia się komunikat „Nie ma jeszcze prognozowanego zwycięzcy”. Kiedy liczenie głosów dobiegnie końca Facebook natychmiast umieści tam imię i nazwisko zwycięzcy.

Globalne Interesy
Sprzedaż iPhone'ów runęła i Apple traci pozycję lidera. Jest nowy król smartfonów
Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest