Aktualizacja: 03.11.2024 21:06 Publikacja: 26.02.2022 13:38
Foto: Bloomberg
Intel oraz Dell, potentaci na rynku komputerowym, zdecydowali się wstrzymać dostawy swoich sprzętów i podzespołów na rynek rosyjski. Na podobny ruch miał się zdecydować również chiński koncern Lenovo – podał serwis Nexta.
Już w czwartek administracja prezydenta Joe Bidena ogłosiła szereg ograniczeń dotyczących produktów technologicznych względem Rosji. Na liście znalazły się półprzewodniki, komputery, lasery, czy sprzęt telekomunikacyjny. Jak podał „New York Times”, także sprzęty wytworzone w innych krajach, ale przy użyciu amerykańskich podzespołów i oprogramowania, również nie mogą być wysyłane do Rosji.
Apple wydał 1,5 miliarda dolarów na zakup udziałów i pokrycie zadłużenia w firmie Globalstar, zajmującej się komunikacją satelitarną. Da to koncernowi możliwość dotarcia do każdego zakątka globu.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
OpenAI uruchomiło funkcję wyszukiwania w ChatGPT, swoim najpopularniejszym na świecie chatbocie. Dzięki temu start-up, kierowany przez Sama Altmana, może skutecznie konkurować z wyszukiwarkami takimi jak Google czy Bing Microsoftu.
Rosnąca globalna popularność TikToka sprawiła, że współzałożyciel jego spółki-matki, ByteDance, stał się najbogatszym człowiekiem w Chinach. I to po imponującym skoku wartości majątku.
Richard Branson, którego Virgin Galactic oferuje turystyczne loty suborbitalne, zainwestował w inny projekt. W przyszłym roku chętnych zabiorą w stratosferę balony z luksusowymi kapsułami, a sam Branson poleci jako pierwszy.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Perplexity, wyszukiwarka oparta na AI, idzie jak burza, ale jej ambitnym planom rozwoju może zaszkodzić wojna z mediami i zarzuty o „kradzież”.
Zaczęło się od małego start-upu w Poznaniu. Dzisiaj Allegro to najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce, jedna z największych firm e-commerce w Europie oraz wyjątkowe miejsce pracy.
W procesie rekrutacyjnym pokazujemy, jak atrakcyjnym miejscem do pracy jest AstraZeneca, a jednocześnie staramy się wybierać takich kandydatów, którzy chcą się rozwijać, uczyć, zdobywać różne doświadczenia, mają w sobie pasję oraz chęci i zgodnie z wartościami i misją firmy chcą pomagać innym – mówi Marta Jagnieża, wiceprezes zarządu, dyrektorka HR w AstraZeneca.
Kontroling, wyposażony w nowoczesne systemy EPM, umożliwia szybsze reagowanie na zmieniającą się rzeczywistość biznesową.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje – mówi Tomasz Czerski, dyrektor rozwiązań big data w Orange Polska.
Przed zakupem telewizora bierzemy pod uwagę różne czynniki, takie jak jakość obrazu, przekątną ekranu, rozdzielczość, cenę czy funkcje Smart TV. Często pomijamy jest jednak dosyć istotny element, jakim jest kwestia zabezpieczeń telewizora. Zupełnie niesłusznie, gdyż obecnie w telewizorach podłączonych do Internetu przechowujemy wiele wrażliwych haseł i danych. Dlatego warto wybrać telewizor z systemem, który zagwarantuje zaawansowane bezpieczeństwo na wielu poziomach – takim jak Samsung Knox.
To dzięki świetnemu zespołowi i automatyzacji jesteśmy największym w Polsce producentem hydrauliki siłowej. Rozwijamy nie tylko produkcję cywilną, ale i w obszarze obronnym – mówi Piotr Bernaś, dyrektor operacyjny Ponar Wadowice.
Zdaniem Ukraińców ocena gotowości ukraińskiego rolnictwa do spełnienia wymagań unijnych wypadła zadowalająco. Zdaniem Brukseli nie do końca tak jest. Bo oceną jest „2” na możliwych do uzyskania „6” punktów.
Komornik z Lublina wystawił właśnie na sprzedaż blisko 360 tys. akcji Manufaktury Piwa Wódki i Wina. Licytacja ruszy w grudniu. Janusz Palikot jest winien wierzycielowi ponad 14,7 mln zł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas