Aktualizacja: 16.02.2025 15:02 Publikacja: 13.12.2022 10:10
Paweł Durow przez wiele lat walczył z Kremlem.
Foto: Bloomberg
Według Forbesa – obecny majątek Durowa szacowany jest na 15,1 miliarda dolarów. Na światowej liście miliarderów Durow zajmuje 123. miejsce.
W ubiegłym roku fortuna przedsiębiorcy przekroczyła 17 miliardów dolarów. W 2020 roku była 8 razy mniejsza -sięgnęła 2,4 miliarda dolarów, rok wcześniej - 2,7 miliarda dolarów, w 2018 roku - 1,7 miliarda dolarów.
Rakieta wielokrotnego użytku Amur-LNG ma latać więcej razy niż Falcon 9 firmy SpaceX. „Udowodnijcie to” – skomentował Elon Musk.
Elon Musk złożył ofertę kupna OpenAI za 97,4 mld dolarów – informuje dziennik "The Wall Street Journal". Jednak Sam Altman, skonfliktowany z Muskiem współzałożyciel firmy, odrzucił tę propozycję.
Po świecie rozlewa się fala zakazów związanych z obawami o bezpieczeństwo państw i prywatność obywateli. Senatorzy USA chcą surowego karania osób i firm, które pomogą Chinom w rozwoju sztucznej inteligencji.
Rząd Wielkiej Brytanii nakazał Apple stworzenie tylnego wejścia, które umożliwiłoby urzędnikom ds. bezpieczeństwa dostęp do zaszyfrowanych kopii zapasowych użytkowników iCloud. Brytyjskie służby uzyskałyby dostęp do kopii zapasowych dowolnego użytkownika na świecie, nie tylko Brytyjczyków, a Apple nie mogłoby ostrzegać użytkowników, że ich szyfrowanie zostało naruszone.
Projekt drakońskich przepisów dotyczących AI wpłynął do Kongresu. Nowa ustawa pozwoliłaby na surowe karanie osób i firm, które pomogą Chinom w rozwoju sztucznej inteligencji. Pojawił się też apel senatorów o rozszerzenie ograniczeń w eksporcie chipów.
Aplikacja do komunikacji, która nie wymaga do rejestracji e-maili ani numerów telefonów użytkowników, uzyskała ponad 1 mln dol. finansowania dzięki pomocy Jack'a Dorsey'a, twórcy potęgi Twittera.
Poważna awaria komunikatora internetowego Telegram w Rosji. To druga taka sytuacja w ciągu ostatnich trzech dni. Telegram prawdopodobnie zaatakowali hakerzy.
Rosyjski Elon Musk, genialny programista, biologiczny ojciec co najmniej setki dzieci - w taki sposób najczęściej opisywany jest Paweł Durow, założyciel platformy Telegram, który został zatrzymany 24 sierpnia przez francuską policję na paryskim lotnisku. Co wiemy o przedsiębiorcy-miliarderze?
Szef i założyciel Telegrama, Paweł Durow, został objęty sądowym nadzorem w ramach dochodzenia w sprawie zorganizowanej przestępczości. Usłyszał 12 zarzutów. Opuścił areszt po wpłaceniu 5 milionów euro kaucji.
Zatrzymanie we Francji założyciela Telegrama Pawła Durowa ujawniło ciekawy sojusz. Czy to przypadek, że rosyjskie narracje na Zachodzie najlepiej szerzą się właśnie na platformach społecznościowych i komunikatorach?
Wiele krajów oskarżało twórcę Telegrama, Pawła Durowa, o łamanie prawa. Ale dopiero francuskie władze odważyły się zatrzymać jednego z potentatów technologicznych.
Aresztowanie we Francji miliardera Pawła Durowa - twórcy jedynego uznawanego przez Kreml komunikatora, wywołało ostre reakcji i nerwowość reżimu Putina. Monopolistyczna pozycja Telegramu w Rosji od dawna wzbudzała podejrzenia Zachodu o współpracę komunikatora z rosyjskimi władzami.
Telegram jest bezpieczny pod warunkiem, że użytkownik przestrzega zasad obowiązujących w cyberprzestrzeni, obejmujących szyfrowanie danych, wieloskładnikowe uwierzytelnianie, uważne udostępnianie informacji i niekorzystanie z podejrzanych grup, linków i aplikacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas