Aktualizacja: 23.01.2025 00:38 Publikacja: 26.04.2023 09:35
Na początku lutego Netflix wprowadził miesięczną opłatę w wysokości 5,99 euro dla użytkowników w Hiszpanii, którzy udostępnili swoje dane logowania innym
Foto: Bloomberg
Tak mocny spadek nastąpił w pierwszym kwartale 2023 r. kiedy Netflix ograniczył udostępnianie logowania i dzielenie się jednym hasłem przez wielu użytkowników. Platforma uspokaja, że spadek jest tymczasowy, zanim dotąd korzystający z innych haseł użytkownicy otrzymają własne konta. Nie wiadomo, jak zareagują na innych rynkach europejskich, gdzie podobny model ma być wprowadzony jeszcze w tym kwartale.
Na początku lutego Netflix wprowadził miesięczną opłatę w wysokości 5,99 euro dla użytkowników w Hiszpanii, którzy udostępnili swoje dane logowania innym. Firma sprawdza, kto i skąd się loguje, właściciel konta dostaje wtedy specjalny kod do weryfikacji. - Oczywiste jest, że ten gwałtowny spadek jest spowodowany tymi zmianami – mówi agencji Bloomberg Dominic Sunnebo, globalny dyrektor ds. analiz w dziale Worldpanel firmy Kantar, dodając, że utrata miliona użytkowników, nawet jeśli większość z nich nie była płatnymi subskrybentami, byłaby ciosem dla serwisu Netflix, zwłaszcza wizerunkowym.
Utrzymująca się z dobrowolnych wpłat użytkowników internetowa encyklopedia podpadła Elonowi Muskowi. Miliarder zarzuca jej, że nie jest ideologicznie niezależna i nawołuje, by jej nie wspierać.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Nowy prezydent USA szeroko otwiera drzwi technologicznym gigantom chcącym bez regulacyjnego skrępowania rozwijać systemy sztucznej inteligencji. Liczy na przyspieszenie w AI, która może wkrótce osiągnąć poziom inteligencji człowieka.
Popularny serial „Squid Game”, sport i wydarzenia na żywo opłaciły się największej platformie streamingowej na świecie. Ma już ponad 300 mln użytkowników i świetne wyniki finansowe.
Wiele wskazuje na to, że wkrótce może dojść do sprzedaży jednego z największych na świecie producentów układów scalonych. Przejęciem amerykańskiego giganta interesować mają się Qualcomm i Elon Musk.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Niemcy, którzy czerpią wiadomości za pośrednictwem TikToka, zdecydowanie rzadziej postrzegają Chiny jako dyktaturę, są mniej krytyczni wobec inwazji Rosji na Ukrainę i bardziej sceptyczni wobec zmian klimatu czy szczepionek niż użytkownicy innych mediów.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Popularny serial „Squid Game”, sport i wydarzenia na żywo opłaciły się największej platformie streamingowej na świecie. Ma już ponad 300 mln użytkowników i świetne wyniki finansowe.
Podczas tegorocznego festiwalu w Berlinie o Złotego Niedźwiedzia będzie walczyło 19 filmów. Dyrekcja festiwalu ogłosiła tytuły w konkursie głównym.
Mark L. Smith, scenarzysta „Zjawy” z Leonardem DiCaprio, stanowił gwarancję sukcesu serialu „Świt Ameryki” w reżyserii Petera Berga na Netfliksie.
Mel Gibson, Sylvester Stallone i Jon Voight zostali „ambasadorami” Donalda Trumpa do spraw Hollywood. Wcześniej atakował twórców filmu „Wybraniec", przypominającego, że mentorem Trumpa był Roy Cohn, kontrowersyjny prawnik, który zaczął karierę w czasach McCarthyzmu.
Oscary 2025 powinny zostać odwołane - uważa autor „Skazanych na Shawshank”, znany amerykański pisarz Stephen King. Twórca zadeklarował, że nie będzie głosował na nominowanych do tegorocznych nagród Akademii.
Donald Trump powołał na swoich doradców Mela Gibsona, Jona Voighta i Sylvestra Stallone
„Putin”, „Babygirl” i „Kompletnie nieznany” – analizujemy trzy gorące premiery filmowe i zastanawiamy się, czy warto wybrać się do kina.
Mocny dramat społeczny „Dziewczyna z igłą” i ciekawy film o narodzinach artysty - „Kompletnie nieznany”
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas