Rakieta, wysoka jak 30-piętrowy wieżowiec, wystartowała o 8.03 czasu polskiego i pomyślnie osiągnęła orbitę. Wystrzelenie New Glenn z Cape Canaveral na Florydzie początkowo zaplanowano na 10, a następnie 12 stycznia, ale Blue Origin przełożyło oba starty ze względu na niesprzyjającą pogodę na Atlantyku (i problemy techniczne), która mogła utrudnić lądowanie rakiety nośnej na statku-platformie Jacklyn, nazwanej tak na cześć matki Jeffa Bezosa. Ostatecznie do lądowania rakiety nośnej na Atlantyku nie doszło, bo został utracony podczas ponownego wchodzenia w atmosferę, natomiast górny człon rakiety z powodzeniem kontynuował lot.
Sama rakieta nosi imię Johna Glenna, astronauty, który odbył pierwszy amerykański lot orbitalny w 1962 r. i powrócił w kosmos w 1998 r. w wieku 78 lat, aby wziąć udział w misji wahadłowca kosmicznego.
Pierwszy lot New Glenn
New Glenn, nad którym Blue Origin pracuje od około dziesięciu lat, ma pierwszy stopień wielokrotnego użytku, taki jak należące do firmy Elona Muska SpaceX rakiety Falcon 9, Falcon Heavy i testowany obecnie Starship. Rakieta jest napędzana przez siedem silników BE-4, zasilanych ciekłym tlenem i ciekłym metanem.