Ekranizacją produkcji krakowskiego game developera zainteresowała się hollywoodzka wytwórnia Project Nerd Boss. A współproducentem będzie Piotr Babieno, twórca Bloober Team. Jak zdradził, nad pre-produkcją filmu osobiście pracował ponad dwa lata.

CZYTAJ TAKŻE: Polska firma zapowiedziała horror w Los Angeles

Dla polskiego studia przenoszenie gry na kinowy ekran to wcale nie debiut. Już wcześniej inna hollywoodzka wytwórnia – Zero Gravity (w filmografii ma np. film „Chaos” z Jasonem Stathamem i Wesleyem Snipesem) – zdecydowała o filmowej adaptacji gry „Observer”. W głównej roli pewnie zobaczylibyśmy Rutgera Hauera, bo to właśnie ten niegdyś niezwykle popularny aktor wystąpił w grze. Niestety, zmarł w zeszłym roku. Nie oznacza to jednak, że żegnamy się z rolą Hauera. Bloober Team pracuje bowiem nad odświeżoną wersją „Observera”, która ma trafić w IV kwartale br. na konsole najnowszej nowej generacji.

CZYTAJ TAKŻE: Spielberg nakręci znikający horror

Layers of Fear” i „Observer” to sztandarowe projekty studia założonego przez Piotra Babieno. Ale nie jedyne. Bloober Team to rozpoznawalne na świecie studio, jeden z wiodących graczy na rynku gier-horrorów. Stoi za takimi hitami, jak „Blair Witch”, czy „Medium”.