Nowa przeglądarka Opera rodem z Wrocławia

Reborn 3 – tak nazywa się najnowsza przeglądarka firmy Opera, dostępna ma komputery z systemami Mac, Windows i Linux. Rozwiązania, które powstają w Polsce, mają dać jej użytkownikom większą kontrolę w sieci i spojrzenie w internet jutra.

Publikacja: 09.04.2019 13:24

Nowa przeglądarka Opera rodem z Wrocławia

Foto: cyfrowa.rp.pl

Tak przynajmniej reklamuje swój produkt Opera, której główne centrum deweloperskie znajduje się we Wrocławiu. Opera Reborn 3 to z pewnością rozwiązanie dotąd niespotykane na rynku – to pierwsza przeglądarka gotowa na Web 3.0, dodatkowo posiadająca wbudowany portfel krypto walut oraz darmowy VPN. Nowe funkcjonalności pozwalają na dokonywanie transakcji oraz interakcję z internetem 3.0 opartym o technologię blockchain.

Przeciętny użytkownik internetu spędza ponad sześć godzin w sieci dziennie. Im więcej czasu jesteśmy online, tym jednak bardziej jesteśmy narażeni na zagrożenia płynące z sieci. Reborn 3 (Opera 60) ma stanowić odpowiedź na te wyzwania. Użytkownicy, poza nowym interfejsem, otrzymają bowiem wyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa. – Internet zmienił nasze życie. Ale im więcej czasu spędzamy w sieci, tym bardziej potrzebujemy narzędzi, które pomogą nam sprawować kontrolę nad bezpieczeństwem i prywatnością w naszym cyfrowym życiu – mówi Krystian Kolondra, EVP Opera, Head of Browsers. – Opera stawia pierwszy krok w stronę Internetu 3.0, sieci nowej generacji, w której użytkownicy sprawują pełną kontrolę. Naszym zdaniem, każda przeglądarka w 2019 r. powinna być gotowa na interakcję z Web 3.0 – dodaje.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
IT
„Śmierć papieża to mistyfikacja”. Świat zalewa fala oszustw „na Franciszka”
IT
Podszywają się pod znane osoby. Liczba takich oszustw wystrzeliła
IT
Wyborcze manipulacje u bram. Czy Polsce grozi scenariusz rumuński?
IT
SoDA wyróżniła projekty ze społeczną misją
IT
Przemysław Furlepa stanął na czele ING Hubs Poland