Cyfrowa transformacja firm jest niezbędna dla ich dalszego rozwoju. Jak podaje raport firmy Axelos zajmującej się certyfikacją ITIL, zaniechanie transformacji znajduje się na pierwszym miejscu wśród najpoważniejszych ryzyk biznesowych. Dzisiejsze przedsiębiorstwa do sprawnego działania potrzebują szybkiego przetwarzania danych, automatyzacji procesów, zaawansowanej analityki, a także zastosowania rozwiązań z obszaru sztucznej inteligencji. W starszych rozwiązaniach ERP dostęp do danych był niewygodny, wolny i konsumował zasoby, które były potrzebne do bieżącej obsługi przedsiębiorstwa. Nowe systemy, takie jak SAP S/4HANA uwalniają organizacje od tych utrudnień – mówi Piotr Łasiński, senior konsultant z Zespółu Logistyka i Automotive w Hicron. Dzięki S/4HANA przedsiębiorstwo otrzymuje efektywniejsze narzędzia, szybsze procesy i uproszczoną infrastrukturę IT. System ma ogromne możliwości analityczne dzięki wbudowanej, nowoczesnej bazie danych in-memory SAP HANA, która pozwala na analizowanie w pamięci RAM wielkich wolumenów danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego.
CZYTAJ TAKŻE: ERP niezbędny w cyfryzacji firm
Pomijając konieczność zmian związanych z rozwojem technologii, firmy posiadające starszy system SAP ECC powinny pamiętać, że będzie on wspierany przez producenta jedynie do końca w 2027 roku. Od zmian się i tak nie ucieknie, warto więc już teraz zacząć czerpać korzyści z SAP S/4HANA i być o krok przed konkurencją.
Dlaczego SAP S/4HANA?
Im szybciej firmy zdecydują się na wdrożenie SAP S/4HANA, tym szybciej będą w stanie spełnić rosnące wymagania biznesu. Nowe rozwiązanie pozwoli m. in. na:
- szybki wgląd we wszystkie działania biznesowe dzięki analizie danych transakcyjnych w czasie niemal rzeczywistym ułatwi podejmowanie trafniejszych decyzji; optymalizację procesów, a także prognozowanie przyszłości biznesu;
- łatwiejszą i sprawniejszą pracę dzięki kafelkowemu interfejsowi użytkownika SAP Fiori, dostępnemu także dla urządzeń mobilnych i smartfonów. SAP Fiori został zaprojektowany w sposób intuicyjny, responsywny i prosty. Interfejs jest oparty na rolach (role-based), a zatem dostęp do funkcji systemu może zostać spersonalizowany zależnie od uprawnień użytkownika i zakresu jego obowiązków, warto dodać, że jest to też ważny element wzmacniający bezpieczeństwo danych;
- przyspieszenie innowacji biznesowych. SAP S/4HANA, dzięki dużym możliwościom integracyjnym otwiera drzwi do wykorzystania nowych technologii, takich jak: IoT, AI czy blockchain. Warto pamiętać, że coraz więcej nowych aplikacji SAP będzie dostępnych tylko na SAP S/4HANA.