Aktualizacja: 15.03.2025 14:51 Publikacja: 04.03.2023 02:58
Ograniczenie lub zakaz instalowania aplikacji TikTok może pomóc w ochronie tych informacji przed zagrożeniami, takimi jak kradzież tożsamości, phishing, szpiegostwo, propaganda polityczna i manipulacje” – napisał bot w odpowiedzi.
Foto: Bloomberg
Kwestie związane z bezpieczeństwem używania popularnej chińskiej aplikacji sprawiają, że coraz więcej rządów i instytucji na świecie zakazuje lub ogranicza jej używanie i instalowanie, nie tylko na służbowych, ale również prywatnych smartfonach polityków i urzędników. Jak się okazuje owe działania nie są wcale bezzasadne. Tak przynajmniej twierdzi konwersacyjna sztuczna inteligencja od OpenAI.
„Funkcjonariusze państwowi często mają dostęp do wrażliwych informacji i poufnych danych, a ich urządzenia mobilne są podatne na ataki hakerów. Ograniczenie lub zakaz instalowania aplikacji TikTok może pomóc w ochronie tych informacji przed zagrożeniami, takimi jak kradzież tożsamości, phishing, szpiegostwo, propaganda polityczna i manipulacje” – napisał bot w odpowiedzi.
W połowie marca ING Hubs Poland, globalne centrum kompetencyjne Grupy ING, otwiera swoje nowe biuro na warszawskiej Woli, blisko Ronda Daszyńskiego. To miejsce pracy dla ponad tysiąca stołecznych pracowników firmy.
Rosyjskie służby bezpieczeństwa mają nie lada problem – zmagają się z niedoborem sprzętu do hakowania smartfonów. Ta technologia jest im niezbędna w prowadzonych śledztwach, ale firmy, które ją dostarczały, wycofały się z Rosji.
Fala awarii blokujących działanie dawnego Twittera, z którymi w ostatnich kilkudziesięciu godzinach boryka się Elon Musk, jest dziełem cyberprzestępców z The Dark Storm Team. Palestyńscy i propalestyńscy hakerzy właśnie się przyznali do uderzenia w X.
Od rana internauci zgłaszają problemy z odświeżaniem treści, wyszukiwaniem czy publikowaniem nowych wpisów na X. Chodziło o użytkowników m.in. z Polski, Japonii i USA. Problemy wcale nie znikają, coraz więcej użytkowników raportuje o kłopotach.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Google, Apple i Meta udostępniają władzom USA coraz więcej danych z kont swoich użytkowników – wynika z ustaleń firmy Proton. Chodzi m.in. o e-maile i pliki. Koncerny spełniają nawet 90 proc. żądań o ich przekazanie.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Wizja powrotu amerykańskich i europejskich koncernów technologicznych do Rosji spędza sen z powiek firmom IT z tego kraju. Wysłały one właśnie na Kreml apel z listą działań, które rząd musi podjąć, by ochronić je przed zachodnią konkurencją.
Kolejne spółki uruchamiają komputery kwantowe i otwierają je na komercyjne zastosowanie. Są dzięki temu w stanie w kilka minut wykonać operacje, jakie superkomputerowi zajmą nawet milion lat przy zużyciu przy tym rocznej globalnej energii elektrycznej.
Rozpoczyna się pierwsza na świecie komercyjna sprzedaż zaawansowanych robotów. dwunożna maszyna, w cenie samochodu, ma biegać nawet w trudnych warunkach i sprawnie operować dłońmi.
Mieszkańcy Ozorkowa od kilku lat walczą o spokój oraz prawo do prywatności we własnych domach. Niestety, jak dotąd nikt nie jest w stanie im pomóc.
Bierzemy udział w podnoszeniu świadomości cyfrowej i kompetencji społeczeństwa, które dzięki temu będzie świadome zagrożeń, bardziej odporne na oszustwa, kradzieże i działania hybrydowe - mówi Krzysztof Malesa, dyrektor ds. strategii bezpieczeństwa, członek zarządu polskiego oddziału Microsoft.
Bez względu na politykę rządów społeczeństwa arabskie w większości sympatyzują z Rosją. Na drugim miejscu są Chiny.
IRU chwali się postępami systemu TIR w Chinach. Organizacja przekonuje, że dzięki zwiększonej współpracy między partnerami publicznymi i prywatnymi liczba chińskich operatorów TIR i pojazdów gwałtownie wzrosła.
Komisja Europejska ogłosiła nowe działania dotyczące handlu elektronicznego W Unii Europejskiej, podkreślając że zamiast tworzyć nowe przepisy, skupi się na skuteczniejszym egzekwowaniu i wdrażaniu istniejących.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas