Reklama
Rozwiń

Zabezpieczenie dwuskładnikowe sposobem na cyberataki i kradzież danych

W ostatnim czasie doszło do wielkiego wycieku haseł, które zostały pozyskane przez hakerów z komputerów polskich użytkowników. Oprócz okresowych zmian wszystkich haseł warto korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego wszędzie, gdzie to możliwe – przekonują eksperci firmy nazwa.pl.

Publikacja: 01.06.2023 18:01

Zabezpieczenie dwuskładnikowe sposobem na cyberataki i kradzież danych

Foto: Adobe stock

r c

Jak wynika z informacji podawanych m.in. przez CERT Polska, dane logowania zostały podczas ostatniego wycieku wykradzione z przeglądarek WWW, w których były zapamiętane. W sumie pliki zawierają miliony wrażliwych danych, które stanowią klucze dostępu do profili na Facebooku, na platformie Allegro, czy w bankowości ING. Największą grupę poszkodowanych stanowią Polacy, a na liście znajdują się również dane powiązane z administracją publiczną.

Pokazuje to, że bezpieczeństwo w sieci powinno stanowić priorytet dla wszystkich użytkowników Internetu, niezależnie, czy mowa o serwisie społecznościowym, skrzynce e-mail czy logowaniu do bankowości online. Każde, nawet najtrudniejsze hasło, może zostać przejęte z komputera przez hakerów, dlatego warto wspomagać się uwierzytelnianiem dwuskładnikowym.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

IT
NASK: AI zagraża pracy 5 mln Polaków. Łatwo sprawdzisz, czy jesteś wśród nich
IT
Polacy pytają o 14. emeryturę. Ile wyniesie i kiedy ruszą wypłaty?
IT
Można stracić kontrolę nad sztuczną inteligencją. Eksperci alarmują po ataku
IT
O co chodzi w konflikcie Izraela z Iranem? Duże zainteresowanie Polaków
IT
Wkrótce ruszą wypłaty renty wdowiej. Rośnie zainteresowanie świadczeniem