Zabezpieczenie dwuskładnikowe sposobem na cyberataki i kradzież danych

W ostatnim czasie doszło do wielkiego wycieku haseł, które zostały pozyskane przez hakerów z komputerów polskich użytkowników. Oprócz okresowych zmian wszystkich haseł warto korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego wszędzie, gdzie to możliwe – przekonują eksperci firmy nazwa.pl.

Publikacja: 01.06.2023 18:01

Zabezpieczenie dwuskładnikowe sposobem na cyberataki i kradzież danych

Foto: Adobe stock

r c

Jak wynika z informacji podawanych m.in. przez CERT Polska, dane logowania zostały podczas ostatniego wycieku wykradzione z przeglądarek WWW, w których były zapamiętane. W sumie pliki zawierają miliony wrażliwych danych, które stanowią klucze dostępu do profili na Facebooku, na platformie Allegro, czy w bankowości ING. Największą grupę poszkodowanych stanowią Polacy, a na liście znajdują się również dane powiązane z administracją publiczną.

Pokazuje to, że bezpieczeństwo w sieci powinno stanowić priorytet dla wszystkich użytkowników Internetu, niezależnie, czy mowa o serwisie społecznościowym, skrzynce e-mail czy logowaniu do bankowości online. Każde, nawet najtrudniejsze hasło, może zostać przejęte z komputera przez hakerów, dlatego warto wspomagać się uwierzytelnianiem dwuskładnikowym.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
IT
Nowa funkcja w Google Maps. Tym razem nie dla kierowców
IT
Nowy sposób przejmowania kont pocztowych. Cyberprzestępcy kradną pliki cookie
IT
Biznes musi znaleźć potężne pieniądze na cyberbezpieczeństwo. Nowe przepisy unijne
IT
Social media dopiero od 15. roku życia? Norwegia chce wprowadzić limit wiekowy
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
IT
Zaskakujące przyspieszenie. Polacy odrabiają cyfrowe zapóźnienie