Aktualizacja: 28.01.2025 02:51 Publikacja: 31.01.2024 16:00
Przestępców odpowiedzialnych za włamanie i związane z tym próby wyprania gigantycznych kwot pieniędzy udało się aresztować w 2022 roku
Foto: Adobe Stock
W 2016 roku do giełdy Bitfinex udało się włamać przestępcom i wyprowadzić z niej 120 900 bitcoinów, które warte były wówczas około 3,6 mld dolarów. Obecnie warte są około 5 mld dolarów. Przestępców odpowiedzialnych za włamanie i związane z tym próby wyprania gigantycznych kwot pieniędzy udało się aresztować w 2022 roku i zostali wówczas oskarżeni o pranie pieniędzy.
Hakerzy powiązani z Kremlem szykują się do uderzenia nad Wisłą. Atak ma zaburzyć majowe wybory prezydenckie w naszym kraju – ostrzegli właśnie eksperci Check Point, izraelskiej firmy specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Firma Eurocert, oferująca między innymi podpisy kwalifikowane przyznała, że kilka dni temu została zaatakowana i doszło do wycieku danych.
Stany Zjednoczone potraktowały nas jako kraj drugiej kategorii. Zostaliśmy wpisani, obok Arabii Saudyjskiej, Etiopii, czy Mongolii na listę państw, które nie mają co liczyć na zakup najnowszych półprzewodników.
Plany spółek technologicznych i prognozy „łowców głów” wieszczą w nachodzących miesiącach ożywienie rekrutacji w IT. Kogo szukają firmy?
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Zagłuszanie GPS to zagrożenie dla samolotów, ale nowa amerykańska technologia oparta na sztucznej inteligencji może je pokonać. Do określania położenia wykorzystuje zmiany pola magnetycznego Ziemi, a nie sygnał z satelity.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
To z pewnością był rok bitcoina. 5 grudnia ta kryptowaluta po raz pierwszy w historii przebiła barierę 100 tys. dolarów. Zarobić inwestorom dał także ether, choć tu trzeba było mieć dużo mocniejsze nerwy.
Wydawało się, że Donald Trump niczym nas już nie zaskoczy. A jednak zaskoczył. Wypuszczeniem własnej kryptowaluty.
Ministerstwo Finansów przedstawiło kolejną wersję przepisów, które mają ucywilizować polski rynek kryptoaktywów. Tymczasem narzucony przez UE termin na ich przyjęcie już minął. Unijne regulacje już obowiązują, co potęguje chaos.
Rząd Tajlandii szuka sposobów na pobudzenie gospodarki turystycznej. Jednym z nich ma być dopuszczenie do oficjalnego obrotu kryptowalut. Ramy prawne tego posunięcia zostały ustalone już w zeszłym roku.
W poniedziałek USD mocno tracił na wartości. We wtorek przez dłuższy czas odrabiał straty, ale ostatecznie się poddał.
Melania Trump, przyszła (i zarazem była) pierwsza dama USA, wyemitowała własną, "memiczną" kryptowalutę o nazwie $MELANIA.
Prezydent elekt Donald Trump w piątek uruchomił kryptowalutę, której wartość eksplodowała z dnia na dzień, zwiększając jego majątek, przynajmniej na papierze, o dziesiątki miliardów dolarów na chwilę przed zaprzysiężeniem.
Od kiedy Donald Trump zapowiedział utworzenie strategicznej rezerwy tej kryptowaluty, w kolejnych krajach, również w Polsce, słychać głosy o potrzebie jej pozyskania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas