Aktualizacja: 22.02.2025 22:31 Publikacja: 30.06.2019 10:20
Foto: cyfrowa.rp.pl
Andrus Ansip, który wcześniej był przez trzy kadencje premierem Estonii, pełnił funkcję komisarza od 1 listopada 2014 roku. W wyborach europejskich dostał się jednak do europarlamentu. Na jego miejsce Estonia wskazała byłą minister gospodarki Kadri Simson.
Stało się tak mimo zastrzeżeń przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Cloude`a Junckera, który – jak twierdzi – nie jest zwolennikiem zatrudniania zastępców komisarzy na okres przejściowy, zwiększając koszty urzędu. W rozmowie z niemieckim „Bildem” Juncker miał zasugerować, że kompetencje ustępującego komisarza można podzielić między innych.
Huawei Polska została ponownie uznana za jednego z najlepszych pracodawców w kraju, zdobywając prestiżowy certyfikat Top Employers Polska już piąty rok z rzędu. To wyróżnienie potwierdza, że firma nieustannie spełnia najwyższe standardy zarządzania zasobami ludzkimi, tworząc przyjazne środowisko pracy w jednej z najbardziej innowacyjnych i dynamicznie rozwijających się branż.
Parler, prawicowy serwis społecznościowy, będący alternatywą m.in. dla Twittera i Facebooka, trafi w ręce popularnego rapera. Miliarder, znany ze swoich radykalnych poglądów, deklaruje, że chce w ten sposób chronić „konserwatywne opinie”.
Według najnowszych doniesień amerykańskich mediów prawdopodobnie jest już ich dziewiątka, a ostatnim razem miliarder został ojcem w listopadzie 2021 r.
Chiński miliarder, założyciel koncernu Alibaba Group, pojawił się w Hongkongu - donosi agencja Reuters powołując się na swoich informatorów. Miał on tam spotkać się ze swoimi kilkoma współpracownikami.
Ruszyły właśnie pierwsze kontrole u popularnych instagramerów i youtuberów, którzy, tworząc treści reklamowe, nie oznaczają współpracy z markami. Influencerzy już się kajają.
Rosja chwali się, że pomimo sankcji jej branża informatyczna poradziła sobie z trudnościami, zastąpiła zachodnie technologie własnymi i dalej się rozwija. Prawda jest inna.
Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu w 2024 roku w Polsce ze sztucznej inteligencji sięgało zaledwie 6 proc. polskich przedsiębiorstw. W grupie małych i średnich przedsiębiorstw odsetek ten był jeszcze niższy.
Koncern z Cupertino szuka sposobu na zwiększenie przychodów. Kluczem może okazać się wprowadzany właśnie na rynek iPhone 16e, adresowany do użytkowników z mniej zasobnym portfelem.
W dobie powszechnej cyfryzacji, przedsiębiorcy coraz częściej stają przed wyzwaniem ochrony swoich praw w internecie. Treści publikowane przez podmioty trzecie w mediach społecznościowych mogą godzić w dobra przedsiębiorstwa.
AI Act wymaga rozwijania kompetencji osób tworzących i korzystających z systemów sztucznej inteligencji. Kluczowe jest tu ewolucyjne podejście.
AI w psychologii to narzędzie, które pomaga specjalistom lepiej rozumieć pacjentów, personalizować terapie i przyspieszać procesy diagnostyczne. Nie jest jednak w stanie zastąpić terapeuty.
20 lutego wchodzi w życie ostatnia część nowelizacji prawa autorskiego, o którą twórcy walczyli od lat. Przewiduje ona prawo do dodatkowego wynagrodzenia dla artystów wykonujących cudze utwory, rozpowszechniane w streamingu lub VOD.
Nawet bez polskiej ustawy o sztucznej inteligencji, firma może wprowadzić regulacje określające, jak z niej korzystać. Brak takich zasad może przysporzyć pracodawcy problemów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas