W październiku w sklepach IKEA pojawi się nowa ładowarka do smartfonów, która będzie mocowana pod blatem. Ikea Sjömärke została zaprojektowana tak, aby podkładka ładująca była niewidoczna po umieszczeniu jej pod biurkiem lub stołem. Będzie można nią ładować smartfony oraz inne urządzenia z ładowaniem indukcyjnym.

Ładowarkę można już obejrzeć na amerykańskiej stronie szwedzkiej sieci, gdzie kosztuje 39,99 dolarów. Nie można jej jeszcze zamówić.

Czytaj więcej

Bruksela straciła cierpliwość. Narzuca jedną ładowarkę smartfonów

Według opisu producenta bezprzewodowa ładowarka Sjömärke „działa przez wszystkie materiały o grubości od 8 do 22 mm z wyjątkiem metalu". Ma być idealna do montażu na biurku lub stolik nocny, tak by nie widać było żadnych kabli i przewodów. Wystarczy umieścić telefon na blacie lub półce dokładnie nad ładowarką. Ikea podkreśla też, że telefon nie powinien być umieszczony bezpośrednio w kontakcie z ładowarką.

W zestawie oprócz samej ładowarki znajduje się kabel o długości ok. 2 metrów, dwustronna taśma klejąca do łatwego montażu oraz naklejki do oznaczenia, w którym miejscu na blacie należy umieścić telefon.