Okulary ochronne do komputera pozwalają zabezpieczyć Twój wzrok!

Spędzasz większość dnia przy komputerze lub z telefonem w ręku? Twój wzrok może na tym ucierpieć. Długotrwała ekspozycja na niebieskie światło powoduje podrażnienia oczu, obniżenie koncentracji, ból głowy, a także może wywoływać problemy ze snem. Rozwiązaniem mogą być okulary ochronne do komputera. Jak wybrać idealne dla siebie?

Czym są okulary do monitora?

Częste korzystanie z komputerów i telefonów przyczyniło się w ostatnich latach do znacznego pogorszenia stanu wzroku ludzi na całym świecie. Monitory mogą emitować różne typy szkodliwego dla nas promieniowania, jednak kłopoty ze wzrokiem wynikają przede wszystkim ze specyfiki pracy. Godziny spędzone przy ekranie mogą skutkować zaburzeniem funkcji mięśni oka, problemów z jego akomodacją, czyli umiejętnością adaptacji soczewki do widzenia przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach. Obecnie krótkowzroczność uznana została za chorobę cywilizacyjną, która dotyka coraz więcej osób w tym także dzieci.

By ograniczyć negatywne działanie ekranów na nasze oczy, stworzono specjalne okulary z powłoką filtrującą niebezpieczne promieniowanie. Okulary do korzystania z komputera mają nie tyle poprawiać nasz wzrok, ile ograniczyć powstanie lub pogłębianie się potencjalnych jego zaburzeń. Okulary są w pełni bezpieczne dla dzieci i dorosłych. Wśród dostępnych wariantów znajdziemy okulary korekcyjne, progresywne, a także tzw. zerówki, czyli okulary do komputera dla osób bez wady wzroku. Opinie użytkowników i specjalistów na temat produktu są niezwykle pozytywne. Wielu z nich zauważyło również poprawę komfortu widzenia przy noszeniu okularów nie tylko do pracy przy komputerze, ale i na co dzień.

Czy warto kupić okulary do komputera?

Ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, wielu użytkowników zmuszonych jest do patrzenia w ekran przez minimum 8 godzin dziennie. Jeśli po powrocie do domu oglądamy filmy czy gramy w gry, nasze oczy nie mają chwili odpoczynku. Okuliści zgodnie twierdzą, że niebieskie światło wyświetlaczy LCD może powodować trwałe pogorszenie wzroku, poczucie zmęczenia, bóle głowy oraz problemy z zasypianiem i pogorszenie jakości snu. Dodatkowo często mogą pojawiać się problemy z utrzymaniem prawidłowego nawilżenia powierzchni oczu, co może prowadzić do tzw. zespołu suchego oka. To wszystko może mieć wpływ na spadek nastroju i problemy z koncentracją, co ma bezpośrednie przełożenie na naszą efektywność w pracy.

Jeśli zauważyłeś u siebie któreś z wymienionych wyżej objawów, okulary z filtrem do komputera są zdecydowanie dla Ciebie. Obecnie znaleźć je można w ofercie wielu firm, dużą popularnością cieszą się soczewki czy okulary do monitorów https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/okulary-do-monitorow

Czy okulary do komputera pomagają? Tak. Szkła z powłoką Blue Blocker lub Blue Cut zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB oraz znacznie ograniczają ilość niebieskiego światła, jakie dociera do naszych oczu. Dzięki poprawie kontrastu widzenia unikniemy bólu głowy nawet po kilku godzinach nieustannego patrzenia w ekran.

Czy zwykłe okulary antyrefleksyjne nadają się do komputera?

Okulary do komputera z antyrefleksem to absolutne minimum ochrony, jaką powinniśmy zapewnić swoim oczom. Jeśli spędzamy przed ekranem więcej niż 6 godzin dziennie, warto zainwestować w profesjonalne okulary ochronne ze specjalną powierzchnią filtrującą, które przydadzą się także do noszenia na co dzień. Dlaczego?

Ochronne powłoki w okularach mają zdolność filtrowania szkodliwego dla naszych oczu promieniowania niebiesko-fioletowego przy jednoczesnym przepuszczaniu światła niebiesko-turkusowego i dalszego spektrum światła widzialnego, które korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Szkła wyposażone w dodatkową powłokę antyelektrostatyczną EMI, zapewnią nam zwiększoną ochronę nie tylko przed promieniowaniem elektromagnetycznym, ale i osadzaniem kurzu.

Czy okulary do czytania mogą też służyć jako okulary do komputera?

Standardowe okulary do czytania niestety nie wystarczą do ochrony naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem i niebieskim światłem monitorów, ponieważ nie taka jest ich funkcja. Zwyczajne okulary korekcyjne mogą być wyposażone w antyrefleks, jednak do bezpiecznego korzystania z komputera konieczne są powłoki filtrujące niebieskie światło.

Zatem jakie okulary do komputera wybrać? Jeśli mamy wadę wzroku, najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do dobrego okulisty lub optometrysty, który pomoże nam wybrać okulary do czytania i komputera w jednym lub okulary progresywne do komputera, które będziemy mogli nosić cały dzień.

Ile kosztują okulary do komputera?

Cena jaką musimy zapłacić za okulary do komputera zależy głównie od rodzaju szkieł i powłok. Zwyczajne okulary “zerówki” do komputera kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Zdecydowanie droższe będą okulary korekcyjne do komputera z powłoką ochronną. Tu cena zaczyna się powyżej 200 zł, jednak kwota jaką zapłacimy zależy głównie od modelu oprawek.

Mogą Ci się również spodobać

Rekordowy Dzień singla. Polacy ruszyli na internetowe zakupy do Chin

Tegoroczne wyniki internetowe święta zakupowego Dzień Singla na chińskich serwisach zakupowych znów dały rekord. ...

Kolorowa ulica, czyli czego chcą mieszkańcy polskich miast

Na rynku mamy sporą ilość nowych mieszkań. Może z ich sprzedażą nie ma kłopotów, ...

Polacy uderzą w raka. Korytarz życia na autostradzie

Rodzima spółka Biotts podpisała umowę licencyjną z Balanced Biotech, firmą z USA z branży ...

Google upamiętnia 185. rocznicę pierwszej publikacji „Pana Tadeusza”

28 czerwca 1834 roku, w Paryżu po raz pierwszy zostało wydane jedno z najważniejszych ...

Rating Captain bierze się za negatywne opinie w sieci

Wrocławski startup zamierza zrewolucjonizować rynek zarządzania opiniami online, wykorzystując do tego sztuczną inteligencję oraz ...

Startupy nakręcają popyt na biura coworkingowe

Sektor tzw. elastycznych powierzchni do pracy urósł w Europie w ciągu ostatnich czterech lat ...