Aktualizacja: 21.11.2024 12:47 Publikacja: 16.09.2021 08:11
Foto: Adobe Stock
DocPlanner to serwis służący do umawiania wizyt lekarskich i oceniania lekarzy przez internet. Jak wynika z najnowszych danych Dealroom, polski startup wraz z 70 innymi światowymi startupami dołączył w br. do grona globalnych jednorożców.
Startup Mariusza Gralewskiego, który wcześnie współtworzył popularny serwis dla profesjonalistów GoldenLine, od kilku lat rósł jak na drożdżach. Przełomowym momentem dla firmy, która powstała dziewięć lat temu, był rok 2016. Kupiła wtedy rywala – hiszpańską Doctoralię. Ten trzeci na globalnym rynku gracz dał polskiej spółce dostęp do rynków w Brazylii, Meksyku, Hiszpanii, Argentynie i Chile. Kolejny milowy krok nastąpił w 2019 r., gdy DocPlanner zdobył od inwestorów 80 mln euro finansowania. Już wówczas wrażenie robił fakt, że DocPlanner od startu biznesu pozyskał łącznie ponad 130 mln euro kapitału. Dzięki potężnemu wsparciu startup był w stanie dokonać kolejnych akwizycji – przejął TuoTempo (włoski producent oprogramowania dla placówek medycznych i szpitali).
Finansowanie młodych, innowacyjnych spółek spadło globalnie do najniższego poziomu od dziewięciu kwartałów. Liczba tzw. jednorożców gwałtownie topnieje.
Startup Bubaa zamierza rozwiązać problemy, z jakimi borykają się świeżo upieczeni rodzice. Za innowacyjnym projektem stoi małżeństwo od ponad dziesięciu lat związane z bankowością.
Nadchodzi nowa jakość w projektowaniu koszul na miarę. Startup z Mysłowic opracował technologię, która umożliwi smartfonom zebranie miary online.
Toruński startup tworzy wirtualną przestrzeń, w której firmy produkcyjne mogą projektować zautomatyzowane stanowiska pracy, wykorzystując technologię 3D.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Spółka Stars.Space ustanowiła nowy rekord wartości kapitału zebranego w ramach crowdfundingu udziałowego. Firma zebrała w sieci, w zamian za udziały, 4,55 mln zł.
DocPlanner, pierwszy polski start-up, którego wycena przebiła pułap 1 mld dol., przejął właśnie firmę MyDr z sektora oprogramowania do zarządzania podmiotami medycznymi - dowiedzieliśmy się. Dotąd firma przejmowała rywali za granicą.
Pierwszy polski startup, którego wycena przekroczyła pułap 1 mld dol., dokonał właśnie dużej zagranicznej akwizycji.
Chorwacja dzięki pięknej i różnorodnej przyrodzie, wspaniałym zabytkom, kulturze i atrakcjom oferuje niezapomniane doświadczenia przez cały rok. Magiczna przedświąteczna atmosfera zimą, aktywności na świeżym powietrzu wiosną, błogi relaks latem czy delektowanie się bogactwem smaków jesienią, to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji na ciekawe spędzenie czasu w Chorwacji.
W Teatrze Capitol, odbyły się dwa pokazy premierowe hitowej komedii w reżyserii Wojciecha Adamczyka - „Boeing Boeing”. Druga uroczysta premiera połączona była z jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej Mikołaja Krawczyka.
Nie od dziś wiadomo, że aby osiągnąć sukces w biznesie, należy nieustannie podążać za najnowszymi trendami. Wymaga to przede wszystkim cennej wiedzy, ale także umiejętności dostosowania się do dynamicznie zmieniających się warunków. Strategiczne Spotkania w Świecie Biznesu to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przez Koło Naukowe Analiz Strategicznych w dniach 25-27 listopada.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
Największymi wyzwaniami są wspieranie polskiego wzornictwa, podejmowanie inicjatyw edukacyjnych oraz zadbanie o dziedzictwo IWP bez regularnego wsparcia finansowego – mówi Michalina Pietrzyk, wiceprezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas