30 tys. EURO dla startupów zrównoważonego rozwoju

Podczas konferencji Infoshare 24-25 maja w Gdańsku 20 startupów pozytywnego wpływu powalczy o 30 tysięcy EURO w gotówce. Startupy dostarczają rozwiązania w jednym z 17 obszarów wskazywanych przez Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

"Giną" jednorożce. Startupy w tarapatach, zwolnienia i brak pieniędzy

Finansowanie młodych, innowacyjnych spółek spadło globalnie do najniższego poziomu od dziewięciu kwartałów. Liczba tzw. jednorożców gwałtownie topnieje.

Polska aplikacja dla zakładających rodzinę

Startup Bubaa zamierza rozwiązać problemy, z jakimi borykają się świeżo upieczeni rodzice. Za innowacyjnym projektem stoi małżeństwo od ponad dziesięciu lat związane z bankowością.

Aplikacja z AI dobierze koszulę. Polski wirtualny krawiec

Nadchodzi nowa jakość w projektowaniu koszul na miarę. Startup z Mysłowic opracował technologię, która umożliwi smartfonom zebranie miary online.

Pierwsze na świecie roboty w subskrypcji. Dzięki polskiej platformie

Toruński startup tworzy wirtualną przestrzeń, w której firmy produkcyjne mogą projektować zautomatyzowane stanowiska pracy, wykorzystując technologię 3D.

Kosmetyczny startup bije rekord crowdfundingu w Polsce

Spółka Stars.Space ustanowiła nowy rekord wartości kapitału zebranego w ramach crowdfundingu udziałowego. Firma zebrała w sieci, w zamian za udziały, 4,55 mln zł.

Polska firma ma klucz do chmury. Rozpoczyna podbój Ameryki

Spółka Spacelift, która automatyzuje zarządzanie serwerami w chmurze, zdobyła od inwestorów blisko 60 mln zł. Pieniądze do startupu popłynęły m.in. od funduszu Insight Partners z USA.

„Usłyszy” wyładowania w sieci. Ratunek dla energetyki

Łódzki startup opracował technologię dla operatorów elektroenergetycznych, która jest w stanie zdalnie monitorować i diagnozować awarie infrastruktury.

Polski pomysł na wirtualne spotkania

Michał Marciniak buduje własną platformę do komunikacji i eventów cyfrowych. Postawił na jedną kartę – odrzucił oferty funduszy VC i zainwestował ponad 2 mln zł.

Prawnik jak Uber. Startuje nowa aplikacja na smartfony

Z początkiem października na rynku zadebiutuje aplikacja polskiego startupu LexU! App, która ma być przełomem w dostępie do usług adwokackich.

Polska firma rewolucjonizuje pranie. Maszyny stają na stacjach benzynowych

Warszawski startup sięgnął po starą, choć niemal zapomnianą ideę i mocno ją odświeżył. Teraz to innowacja, która ma szansę na rynkowy sukces i znaleźć uznanie kierowców.

Powstaje pierwsza w Polsce galeria multimedialna

Na powierzchni 800 mkw. w Fabryce Norblina uruchomiona ma zostać innowacyjna przestrzeń Art Box Experience. Startup współproducenta „Wiedźmina” i „Katedry” rusza z kampanią crowdfundingową na ten nietypowy projekt.

Polski algorytm zastąpi pracowników sklepów

Startup Metriq.cloud opracuje system monitorujący dostępność produktów na półkach. Ma działać w oparciu o uczenie maszynowe i analitykę danych wideo.

Ten polski startup demokratyzuje dostęp do ośmiorniczek

Łukasz Kwaśniewski, Łukasz Kozłowski i Tomasz Woźniak budują internetową platformę, która „demokratyzuje" dostęp do świeżych ryb i owoców morza.

Pierwszy polski startup wart miliard dolarów. To dopiero początek

Polski rynek startupów doczekał się innowacyjnej spółki, której wycena przekroczyła 1 mld dol. Tzw. status jednorożca osiągnął DocPlanner, jeden z najbardziej znanych polskich startupów medycznych, w kraju znany z platformy ZnanyLekarz.

Polska aplikacja Booksy przejmuje za oceanem. Jest już numerem 1

Booksy, jedna z największych na świecie platform do rezerwacji wizyt online, przejęła jednego ze swoich amerykańskich konkurentów, firmę Genbook. To lokalny potentat od umawiania wizyt w kategorii beauty & wellness.

Dzięki PayEye za sushi zapłacisz tęczówką

Wrocławski fintech wdraża biometryczne płatności. Dzięki nim, aby zatwierdzić transakcję, wystarczy oko. Nową technologię testuje już m.in. jedna z restauracji.

Internauta oddaje pieniądze na czas

Tzw. lendtechy, czyli startupy z branży pożyczkowej, zapoczątkowały nową kulturę kredytowania. Badania pokazują, że pieniądze pozyskane ze specjalistycznych platform online spłacane są bez zaległości.