Huawei: innowacyjność to gra zespołowa

Polskie startupy mają potencjał, by zmienić na lepsze życie milionów ludzi. Innowacyjność musi być jednak grą zespołową wielu rożnych podmiotów, by to się mogło udać na skalę międzynarodową. Takie wnioski płyną z wypowiedzi Agnieszki Pietrzak, Technology Cooperation Manager w Huawei Polska.

Polska aplikacja dla zakładających rodzinę

Startup Bubaa zamierza rozwiązać problemy, z jakimi borykają się świeżo upieczeni rodzice. Za innowacyjnym projektem stoi małżeństwo od ponad dziesięciu lat związane z bankowością.

Aplikacja z AI dobierze koszulę. Polski wirtualny krawiec

Nadchodzi nowa jakość w projektowaniu koszul na miarę. Startup z Mysłowic opracował technologię, która umożliwi smartfonom zebranie miary online.

Pierwsze na świecie roboty w subskrypcji. Dzięki polskiej platformie

Toruński startup tworzy wirtualną przestrzeń, w której firmy produkcyjne mogą projektować zautomatyzowane stanowiska pracy, wykorzystując technologię 3D.

Kosmetyczny startup bije rekord crowdfundingu w Polsce

Spółka Stars.Space ustanowiła nowy rekord wartości kapitału zebranego w ramach crowdfundingu udziałowego. Firma zebrała w sieci, w zamian za udziały, 4,55 mln zł.

Polska firma ma klucz do chmury. Rozpoczyna podbój Ameryki

Spółka Spacelift, która automatyzuje zarządzanie serwerami w chmurze, zdobyła od inwestorów blisko 60 mln zł. Pieniądze do startupu popłynęły m.in. od funduszu Insight Partners z USA.

„Usłyszy” wyładowania w sieci. Ratunek dla energetyki

Łódzki startup opracował technologię dla operatorów elektroenergetycznych, która jest w stanie zdalnie monitorować i diagnozować awarie infrastruktury.

Polski pomysł na wirtualne spotkania

Michał Marciniak buduje własną platformę do komunikacji i eventów cyfrowych. Postawił na jedną kartę – odrzucił oferty funduszy VC i zainwestował ponad 2 mln zł.

Prawnik jak Uber. Startuje nowa aplikacja na smartfony

Z początkiem października na rynku zadebiutuje aplikacja polskiego startupu LexU! App, która ma być przełomem w dostępie do usług adwokackich.

Polska firma rewolucjonizuje pranie. Maszyny stają na stacjach benzynowych

Warszawski startup sięgnął po starą, choć niemal zapomnianą ideę i mocno ją odświeżył. Teraz to innowacja, która ma szansę na rynkowy sukces i znaleźć uznanie kierowców.

Powstaje pierwsza w Polsce galeria multimedialna

Na powierzchni 800 mkw. w Fabryce Norblina uruchomiona ma zostać innowacyjna przestrzeń Art Box Experience. Startup współproducenta „Wiedźmina” i „Katedry” rusza z kampanią crowdfundingową na ten nietypowy projekt.

Polski algorytm zastąpi pracowników sklepów

Startup Metriq.cloud opracuje system monitorujący dostępność produktów na półkach. Ma działać w oparciu o uczenie maszynowe i analitykę danych wideo.

Ten polski startup demokratyzuje dostęp do ośmiorniczek

Łukasz Kwaśniewski, Łukasz Kozłowski i Tomasz Woźniak budują internetową platformę, która „demokratyzuje" dostęp do świeżych ryb i owoców morza.

Pierwszy polski startup wart miliard dolarów. To dopiero początek

Polski rynek startupów doczekał się innowacyjnej spółki, której wycena przekroczyła 1 mld dol. Tzw. status jednorożca osiągnął DocPlanner, jeden z najbardziej znanych polskich startupów medycznych, w kraju znany z platformy ZnanyLekarz.

Polska aplikacja Booksy przejmuje za oceanem. Jest już numerem 1

Booksy, jedna z największych na świecie platform do rezerwacji wizyt online, przejęła jednego ze swoich amerykańskich konkurentów, firmę Genbook. To lokalny potentat od umawiania wizyt w kategorii beauty & wellness.

Dzięki PayEye za sushi zapłacisz tęczówką

Wrocławski fintech wdraża biometryczne płatności. Dzięki nim, aby zatwierdzić transakcję, wystarczy oko. Nową technologię testuje już m.in. jedna z restauracji.

Internauta oddaje pieniądze na czas

Tzw. lendtechy, czyli startupy z branży pożyczkowej, zapoczątkowały nową kulturę kredytowania. Badania pokazują, że pieniądze pozyskane ze specjalistycznych platform online spłacane są bez zaległości.

Tiry-widma wyjada na drogi. Kierowcy nie będą potrzebni

Startup Peloton Technology prowadzi testy rewolucyjnego rozwiązania dla transportu drogowego. Już niedługo na drogach będziemy mogli zobaczyć tiry widmo.