Aplikacja założona w 2013 przez Stefana Batorego, ultramaratończyka i biznesmena (w Polsce stworzył też aplikację iTaxi) udostępnia firmom, głównie salonom urody narzędzie do zarządzania kalendarzem i pozyskiwania klientów.

To kolejna akwizycja dokonana przez Booksy na rynku amerykańskim. W 2020 r. spółka przejęła innego konkurenta w USA, firmę GoPanache. Wcześniej w Polsce Booksy przejęło polską firmę Lavito i w 2020 roku platforma połączyła siły z największym konkurentem na lokalnym rynku, Versum. W najbliższych miesiącach usługodawcy korzystający dotąd z usług firmy Genbook, której siedziba mieści się Sydney, przeniesieni zostaną na marketplace Booksy.

Czytaj więcej

Stefan Batory oczarował amerykańskich fryzjerów. I Nergala

Dzięki aplikacji i stronie Booksy.com użytkownicy m.in. Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA i Polsce mogą rezerwować wizyty online u swoich ulubionych fryzjerów, barberów i kosmetyczek, a od niedawna także w nowych kategoriach - finanse czy telekomunikacja. W 2021 z usług firmy skorzysta blisko 13 milionów klientów. Booksy jest najpopularniejszą aplikacją do umawiania wizyt w salonach fryzjerskich i kosmetycznych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce, Meksyku i RPA.