Aktualizacja: 27.05.2025 22:23 Publikacja: 10.05.2022 08:27
Sztuczna inteligencja „ożywiła” aktorkę Carrie Fisher na potrzeby kolejnej odsłony „Gwiezdnych wojen” (księżniczka Leia w „Rogue One”).
Foto: mat. pras.
Sztuczna inteligencja może wykorzystywać próbki głosu lub twarzy aktora do generowania zupełnie nowych treści. „Od audiobooków po cyfrowe awatary, systemy sztucznej inteligencji zastępują teraz wykwalifikowanych profesjonalnych wykonawców” – twierdzi związek w oświadczeniu, do którego dotarło BBC. Ostrzega przed „dystopijnymi” konsekwencjami, chyba że zostanie zmienione prawo autorskie.
Chociaż wytwory sztucznej inteligencji mogą być użyteczne, związek obawia się, że nie zawsze będzie można kontrolować wykorzystania podobizn aktorów czy ich głosu – mogą być wykorzystywane bez zgody lub odpowiedniego wynagrodzenia. Tu możliwości są ogromne. AI może generować sztuczne podkłady głosowe, pomagać tworzyć cyfrowe awatary, a nawet pozwalać zmarłym aktorom pojawiać się w filmach. Tak było w przypadku kolejnej odsłony „Gwiezdnych wojen” z udziałem zmarłej Carrie Fisher (księżniczka Leia w „Rogue One”) czy animowanego serialu „Simpsonowie”, w którym głos pod Ednę Krabappel podkładała zmarła Marcia Wallace. Z kolei w „Irlandczyku” Netfliksa można zobaczyć odmłodzonego o 50 lat Roberta De Niro.
Elon Musk zapowiedział, że jego chatbot ze sztuczną inteligencją, Grok 3, opracowany przez firmę xAI i konkurent...
Usługa polega na dopasowaniu inwestycji klienta – lub zbudowaniu portfela od podstaw – do indywidualnej rekomendacji przygotowanej na podstawie jego z celów, sytuacji finansowej, wiedzy o rynku, doświadczenia, podejścia do ryzyka i tolerancji ewentualnych strat.
W 2025 roku sztuczna inteligencja (AI) będzie kontynuować swój dynamiczny rozwój, wpływając na różne aspekty dzi...
Przez sztuczną inteligencję wpadliśmy w tzw. błędne koło dezinformacji – alarmują eksperci. Jak wskazują, algory...
Użytkownicy pokochali sztuczną inteligencję coraz częściej „zaszywaną” w telefonach, choć nawet nie wiedzą, że z...
Phishing, ataki DDoS i złośliwe oprogramowanie to stali bywalcy raportów dotyczących zagrożeń w sieci. Od lat są najczęściej wykorzystywanymi przez cyberprzestępców metodami, ale to nie znaczy, że sposób ich działania się nie zmienia.
Firma OpenAI pokazała najnowszy model swojej rewolucyjnej sztucznej inteligencji: GPT-4. Teraz ta budząca nadzie...
Gdzie zdobyć wiedzę, która pomoże w zdobyciu patentu motorowodnego?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas