Specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie Kaspersky Lab w tym roku wyposaży odbiorców z Europy i byłych republik sowieckich w system wykrywania i unieszkodliwiania dronów.
– Pierwsze dostawy systemu Antidron do WNP i Europy rozpoczną się w 2021 roku – zapowiedział Władimir Turow, szef projektu Kaspersky Antidrone w wywiadzie dla agencji RIA Nowosti.
System Antidron pozwala wykryć drony podlatujące do obiektu, a następnie bez szkody dla nich wymusi lądowanie, odeśle lub ogłuszy. System wykorzystuje sieć neuronową do automatycznego wykrywania i klasyfikowania dronów. Taki system może być stosowany zarówno na imprezach sportowych, na lotniskach, jak i na potrzeby prywatnego biznesu.
CZYTAJ TAKŻE: Armia USA otrzyma biohybrydę drona z ćmą. Ma niezwykłe możliwości
– Jesteśmy już na etapie podpisywania umów sprzedaży z kilkoma firmami, ale nie możemy jeszcze wymienić ich nazw. Pierwsze dostawy będą do krajów WNP i Europy. W Rosji nasz system jest na etapie pilotażu, bo pandemia przesunęła harmonogram. Pilotaż prowadzony jest w zakładach przemysłowych i w mniejszej skali w sektorze transportowym. Planujemy rozpocząć sprzedaż systemów za około pół roku – powiedział kierownik projektu.
Systemy są produkowane we współpracy z niemiecką firmą Rohde & Schwarz. Ma ona przedstawicielstwa w wielu krajach świata, dzięki czemu sprzęt będzie dostępny praktycznie wszędzie.
CZYTAJ TAKŻE: Saudyjski gigant kupił polski system antydronowy
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.