Internauci stworzą osiedle przyszłości

Internauci pomogą stworzyć osiedle przyszłości. Deweloper wykorzystuje w symulatorze grywalizację.
Shutterstock

Jeszcze w tym kwartale holding HRE Investments chce oddać w ręce użytkowników wirtualny symulator swojej inwestycji.

Pomysły internautów mają być przeniesione do świata realnego. – W żaden sposób nie będziemy nikogo ograniczać. Chcemy zebrać najlepsze pomysły, dzięki którym stworzymy osiedle przyszłości, czyli optymalne miejsce do życia – tłumaczy Michał Cebula, wiceprezes HRE Investments, pomysłodawca i, jak sam mówi o sobie, „wielki orędownik proptechu”. – Każdy z nas wie, co mu przeszkadza w miejscu, w którym mieszka. Każdy chciałby coś zmienić. Chcemy się dowiedzieć co. Może chcielibyśmy przenieść na nasze osiedla jakieś podpatrzone np. za granicą rozwiązania?

CZYTAJ TAKŻE: Polskie Airbnb pomoże wynająć mieszkanie bez kaucji

Michał Cebula podkreśla, że prawdziwe innowacje nie rodzą się w głowach starych i doświadczonych uczestników rynku. – Żaden deweloper nie wie wszystkiego. Dlatego chcemy się wsłuchać w głosy społeczności, w głosy mieszkańców osiedli. Aby zrobić coś rewolucyjnego, trzeba wyjść poza własny ogródek – mówi. – Społeczność ma wnieść ducha innowacyjności.

Na początku z symulatora będą korzystać współpracujący z HRE Investments inwestorzy. Korzystający ze środków prywatnych inwestorów holding chce im pokazać, jak te pieniądze na co dzień pracują, ile trwa budowa mieszkań, jakie decyzje są opłacalne, jakie wiążą się z ryzykiem. Użytkownikiem symulatora będzie mógł być każdy, kto zainwestuje w dowolny projekt inwestycyjny realizowany przez HRE Investments.

Każdy użytkownik otrzyma wirtualną walutę, którą będzie mógł przeznaczyć na inwestycje wraz z drogami, terenami zielonymi i punktami użyteczności publicznej

W planach jest też udostępnienie symulatora ośrodkom akademickim. Docelowo będzie to jednak ogólnodostępna platforma. – Prace nad symulatorem są już bardzo zaawansowane. W ręce użytkowników chcemy go oddać jeszcze w tym kwartale – zapowiada Michał Cebula.

Każdy użytkownik otrzyma wirtualną walutę, którą będzie mógł przeznaczyć na inwestycje wraz z drogami, terenami zielonymi i punktami użyteczności publicznej. Stanie się wirtualnym deweloperem, którego celem będzie nie tylko jak największy zysk, ale i zadowolenie mieszkańców. – Zarobione pieniądze użytkownik może przeznaczyć na kolejne inwestycje. Jego strategia, decyzje, innowacyjne podejście, ale też szybkość reagowania na sytuacje losowe, będą decydować o punktacji w rankingu – tłumaczy Cebula.

CZYTAJ TAKŻE: Smart home lepszy niż ubranie. Koronawirus zmienił styl życia

Na razie nie wiadomo, gdzie to modelowe osiedle powstanie. – Być może wykorzystamy czyjś pomysł jeden do jednego, być może pojedyncze propozycje. Nie przesądzamy, czy będzie to kameralna inwestycja, czy wielkie wielofunkcyjne osiedle. Zadecyduje o tym społeczność. Bardzo zależy nam, by w projekt zaangażować jak najwięcej ludzi – podkreśla wiceprezes HRE Investments.

– Tworząc symulator Osiedla Przyszłości wykorzystaliśmy elementy charakterystyczne dla gier strategicznych, zastosowaliśmy też grywalizację – mówi Maja Łotysz, szefowa projektu HRE. – Budowa osiedla w symulatorze jest oparta na rzeczywistych warunkach tworzenia inwestycji deweloperskich w zakresie kosztów, czasu realizacji czy zdarzeń losowych – dodaje.

Holding prowadzi 31 projektów deweloperskich.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Można wykryć koronawirusa przez smartfona. Nawet bez objawów

Naukowcy z bostońskiego MIT opracowali technologię, która pozwala w zdalny sposób wykryć zakażoną osobę. ...

Najlepsze 2020. Izraelczycy wymyślili podsłuch idealny? Tani i trudny do wykrycia

Izraelscy naukowcy opracowali nowatorskie rozwiązanie, które pozwala podsłuchiwać rozmowy za pomocą odczytu wibracji żarówek ...

Polski algorytm zastąpi radiologa

Rodzimy startup BrainScan chce zwiększyć skuteczność tomografii komputerowej mózgu. Firma opracowała system diagnostyki obrazowej ...

Wojna z hakerami nigdy się nie skończy, ale poddać się nie można

Wynajdziemy lepszą pułapkę na myszy? Hakerzy stworzą sprytniejszą mysz – mówi nam Patrick Grillo, ...

Startupy 2020. Dziesięć firm, które warto obserwować

Do zestawienia wybraliśmy, nie największe polskie startupy z wielkimi nadziejami na uzyskanie statusu jednorożca, ...

Jak dobrać dobrą terapię antynowotworową

Podczas chemioterapii w leczeniu nowotworów wysoka skuteczność naprawy DNA w ich komórkach skutkuje niską ...