Alphabet, spółka matka Google, pracuje nad ciekawym i dość tajemniczym projektem urządzenia do wzmacniania słuchu.
Nad projektem o nazwie „Rosomak” (Wolverine) pracuje od trzech lat zespół inżynierski X lab Alphabetu. Wszystko po to by stworzyć gadżet, który może dać nadludzkie możliwości – pisze „The Verge”.
Urządzenie ma wzmocnić słuch i pozwolić na skupienie się na danej osobie w tłumie rozmawiających ludzi. Gadżet, naszpikowany bardzo czułymi sensorami i mikrofonami, będzie niewielki i będzie można umieścić go wewnątrz ucha.
CZYTAJ TAKŻE: Sieć 6G wedrze się do naszych nosów i ust
Nie wiadomo, jakie jeszcze właściwości i możliwości będzie miało to urządzenie, ponieważ Alphabet traktuje prace nad gadżetem bardzo poufnie i nie informuje o nich. Business Insider pisze, że projekt jest supertajny i na takim etapie, że nie wiadomo, czy gadżet w ogóle trafi do produkcji i sprzedaży. Jest jednak bardzo ciekawy z technicznego punktu widzenia. Wolverine jest wyposażony w niezwykle czułe mikrofony działające w oparciu o algorytmy, które mogą wychwycić konkretną konwersację i zablokować resztę dźwięków i hałasów.
Wygląda na to, że może być on doskonałym aparatem słuchowym. Wiadomo jedynie, że udało się znacznie zminiaturyzować urządzenie, które pierwotnie zasłaniało cała małżowinę uszna a obecnie jest tak małe, że można je włożyć do ucha, jak słuchawki. Według Business Insider do zespołu X lab dołączyło wiele osób z firm zajmujących się technologią poprawy słuchu, w tym pracownicy firm produkujących nowoczesne aparaty słuchowe: Starkey Hearing Technologies i Eargo.
CZYTAJ TAKŻE: Już czas, by człowiek zyskał ogon
Portal The Verge porównuje urządzenie do super słuchu jednego z bohaterów serii filmów Marvela – X-Men i Wolverine. Główny bohater ma m.in. nadludzko wyczulony słuch.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.