Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.07.2025 10:22 Publikacja: 22.03.2021 06:44
Narzekająca nieustannie na brak funduszy nowojorska policja zapłaciła za Digidoga 74,5 tys. dolarów, ale nie opracowała żadnych zasad i przepisów regulujących jego użycie.
Foto: Bloomberg
Ben Kallos, członek rady miejskiej Nowego Jorku, był „przerażony”, obserwując akcję policji w Bronksie kilka dni temu. Funkcjonariusze zostali wezwani do apartamentu, gdzie dwóch mężczyzn było przetrzymywanych jako zakładnicy. Jak pisze magazyn „Wired”, policja do rozwiązania tej sytuacji użyła robotycznego psa o nazwie Digidog.
Digidog to robot firmy Boston Dynamics będący na wyposażeniu nowojorskiej policji – NYPD. Jest wyposażony w kamery i czujniki i policja używa go w „trudnych sytuacjach”, tak jak ta w dzielnicy Bronx, gdzie w jednym z apartamentów dwaj napastnicy przetrzymywali dwóch mężczyzn, torturując ich kilka godzin i grożąc śmiercią.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Po najnowszej aktualizacji generatywna sztuczna inteligencja od xAI nie gryzie się w język. Bot, szkolony m.in....
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Niezwykłe sceny, mroczne obrazy i rollercoaster efektów, które możemy oglądać w klipie Futurama 3 Quebonafide by...
Technologia, którą właśnie ujawnił chiński gigant Huawei, ma szansę zrewolucjonizować sektor elektromobilności i...
Firma Anthropic, która zaprzęgła swoją sztuczną inteligencję do prowadzenia działalności gospodarczej, poniosła...
Nie USA, nie Chiny, ale Australia dokonała przełomu, który może zmienić cały przemysł elektroniczny. Mikroproces...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas