Reklama
Rozwiń

Astronauci polecą w piątek używaną rakietą Elona Muska

Na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) ma wyruszyć kolejna misja załogowa Crew-2. Kapsułę z czwórką astronautów dowiezie rakieta Falcon 9 firmy SpaceX.

Publikacja: 22.04.2021 11:41

Astronauci polecą w piątek używaną rakietą Elona Muska

Foto: Elon Musk na tle kapsuły Crew dragon, którą lecą astronauci. Bloomberg

SpaceX współpracuje przy tej misji z NASA, która dała właśnie zielone światło. Wcześniej astronautów zabierały na stację i z powrotem radzieckie sojuzy. Crew-2 to już druga taka misja SpaceX, firmy miliardera Elona Muska.

Rakieta Falcon 9 dostarczy na stację w kapsule załogowej Dragon dwoje astronautów: Shane’a Kimbrough (dowódca) i Megan McArthur (pilot), oraz specjalistów Thomasa Pesqueta i Akihiko Hoshide. Pozostaną tam pięć miesięcy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Technologie
Boty, fałszywe zespoły i gigantyczne straty. Nowy przekręt na Spotify
Technologie
AI miało poprowadzić biznes. Totalna klapa potentata
Technologie
AI i kwanty łamią tajemnice reaktorów jądrowych. Przełom z USA
Technologie
W kosmos poleciał jako pierwszy Polak. Wróciło zainteresowanie Mirosławem Hermaszewskim
Technologie
Google „otwiera” swojego bota. Gemini zyska nowe możliwości?