Rewolucja w sporcie. MKOL chce wirtualnej olimpiady

Tradycyjnym zawodom olimpijskim towarzyszyć będą rozgrywki cyfrowe. Dyscypliny rozgrywane w wirtualnej rzeczywistości (VR) to przełomowy krok. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ogłosił pierwsze w historii zawody typu Olympic Virtual Series.

Publikacja: 03.05.2021 15:10

Sznsę w crowdfundingu widzą nie tylko kluby piłkarskie, ale i związane z siatkówką (na zdjęciu nasz

Sznsę w crowdfundingu widzą nie tylko kluby piłkarskie, ale i związane z siatkówką (na zdjęciu nasz czołowy siatkarz Bartosz Kurek) oraz piłką ręczną

Foto: Fotorzepa/Piotr Nowak

Inauguracyjna seria VR, w której uczestniczyć mają międzynarodowe federacje, dotyczyć będzie takich gier, jak baseball, kolarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo czy sporty motorowe. MKOl w oficjalnym komunikacie zapowiedział, że przy tworzeniu premierowej imprezy chce kooperować z tymi pięcioma federacjami sportowymi oraz wydawcami gier. Olimpiada OVS (Olympic Virtual Series) ma odbyć się jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020. Ruszy 13 maja i potrwa do 23 czerwca br. Zapowiada się nie lada gratka dla miłośników e-sportu, gier i technologii VR. Z kolei MKOl ma nadzieję, że dzięki otwarciu na wirtualną rzeczywistość dotrze do nowej publiczności olimpijskiej, jednocześnie zachęcając do rozwoju fizycznej formy uprawiania sportu.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Technologie
W Chinach bot wyda wyrok? Rewolucja w sądach już się zaczęła
Technologie
Sztuczne słońce naładuje auta elektryczne i zniszczy raka. Fuzja jądrowa to rewolucja
Technologie
Armia USA zasili broń zdalnie i z daleka. To odmieni działania wojenne
Technologie
Chiny penetrują rowy oceaniczne. Dlaczego wysyłają tam batyskafy?
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Technologie
Maszyny zastąpią ludzi w armii USA. Bullfrog jest szybki i bezwzględny