Reklama

Polski startup dostał unijne pieniądze na blockchain

Billon Digital Services, spółka z grupy kapitałowej Billon, otrzymała prawie 2 mln euro dofinansowania z programu Komisji Europejskiej SME Instrument. Pieniądze pójdą na rozwój i wprowadzenie technologii do zarządzania cyfrowymi dokumentami, które może być wykorzystane m.in. przez banki.

Publikacja: 08.05.2019 15:08

Wojciech Kostrzewa, prezes Billon Group

Wojciech Kostrzewa, prezes Billon Group

Foto: Wojciech Kostrzewa, prezes Billon Group

Rozwiązanie to, oparte o rozproszoną sieć blockchain, eliminuje papier z obiegu dokumentów, umożliwiając wprowadzenie w pełni cyfrowych relacji między firmami a konsumentami. Zdaniem spółki jej rozwiązanie pozwala zapisywać takie dokumenty jak umowy, rachunki czy cenniki jednocześnie gwarantując ich niezmienność i pozwalając obniżyć koszty zarządzania nimi prawie o połowę. Stworzone przez polskich inżynierów rozwiązanie jest zgodne z polskimi i unijnymi regulacjami, w tym RODO, i osiąga wydajność publikacji nawet 5 milionów dokumentów na dobę, co spełnia zapotrzebowanie nawet największej instytucji w Polsce.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Technologie
Cichy i niewidzialny. Amerykanie stworzyli dron o niezwykłym napędzie i możliwościach
Technologie
„Psyho” pokonał AI w słynnych zawodach. Polak najlepszym programistą na świecie
Technologie
Nowa generacja robotów – nie tylko myślą, ale też „żyją”
Technologie
In vitro z genami trojga rodziców – medyczny przełom z Wielkiej Brytanii
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Technologie
Dr ChatGPT kontra lekarze. Wyniki badań szokują, ale eksperci ostrzegają
Reklama
Reklama