Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.07.2025 11:27 Publikacja: 17.01.2023 09:58
Astralijski muzyk stwierdził, że dziesiątki fanów, wysłało mu piosenki wyprodukowane przez ChatGPT, które jak określa wprost – „są do bani”
Foto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Autor tekstów i muzyki Nick Cave przeanalizował piosenkę wyprodukowaną przez robiącą furorę sztuczną inteligencję ChatGPT, odpowiadając fanowi z Nowej Zelandii, który mu ją wysłał. To kolejny utwór tego typu, wcześniej inteligentne algorytmy tworzyły już obrazy w styl znanych mistrzów, ale również utwory muzyczne czy poezję.
Pisząc w swoim biuletynie Red Hand Files australijski muzyk stwierdził, że dziesiątki fanów, wysłało mu piosenki wyprodukowane przez ChatGPT, które jak określa wprost – „są do bani”. - Wystarczy powiedzieć, że nie odczuwam takiego samego entuzjazmu w stosunku do tej technologii – napisał Nick Cave. - Rozumiem, że ChatGPT jest w powijakach, ale być może jest to wyłaniający się horror sztucznej inteligencji – że zawsze będzie w powijakach, ponieważ zawsze będzie musiała iść dalej – dodał.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Po najnowszej aktualizacji generatywna sztuczna inteligencja od xAI nie gryzie się w język. Bot, szkolony m.in....
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Niezwykłe sceny, mroczne obrazy i rollercoaster efektów, które możemy oglądać w klipie Futurama 3 Quebonafide by...
Technologia, którą właśnie ujawnił chiński gigant Huawei, ma szansę zrewolucjonizować sektor elektromobilności i...
Firma Anthropic, która zaprzęgła swoją sztuczną inteligencję do prowadzenia działalności gospodarczej, poniosła...
Nie USA, nie Chiny, ale Australia dokonała przełomu, który może zmienić cały przemysł elektroniczny. Mikroproces...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas