Aktualizacja: 05.02.2025 11:04 Publikacja: 04.02.2023 01:58
Wczesne wykrywanie poważnych chorób i zapobieganie im oznaczałoby uniknięcie licznych operacji ratowania życia i wielkich kosztó społecznych.
Foto: Adobe Stock
Aplikacja Neko Health ma oferować zaawansowane skanowanie całego ciała, aby pomóc lekarzom w wykrywaniu chorób i zapobieganiu im. Aplikacja zostanie uruchomiona po czterech latach badań i rozwoju. Jej twórcy mają nadzieję, że stanie się ona ratunkiem dla obciążonych systemów opieki zdrowotnej w Europie.
- Wczesne wykrywanie poważnych chorób i zapobieganie im oznaczałoby, że możemy uniknąć zarówno ludzkiego cierpienia, jak i wysokich kosztów społecznych, jakie pociąga za sobą poważna choroba. Dzięki naszej technologii i sztucznej inteligencji taka przyszłość jest teraz możliwa. To może być początkiem zupełnie nowej ery w opiece zdrowotnej – mówi Hjalmar Nilsonne, współzałożyciel i dyrektor generalny Neko Health.
Placówka ta, umiejscowiona w Szanghaju, w początkowej fazie ma pomieścić ponad 100 robotów jednocześnie. Chińczycy liczą, że taki projekt szkolenia obniży koszty związane z rozwojem technologii „ucieleśnionej inteligencji”, w której Państwo Środka chce być numerem 1.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
World Games to tzw. wielosportowe wydarzenie, mające być swoistą alternatywą dla igrzysk olimpijskich, które z roku na rok zyskuje na popularności. Wezmą w nim udział także człekokształtne maszyny.
Sam Altman, szef Open AI, zainwestował w start-up Retro Biosciences. Firma pracującą nad wydłużeniem ludzkiego życia i szukająca leku na Alzheimera, pozyskała miliard dolarów finansowania. Przełomowe rozwiązania mają się pojawić w tej dekadzie.
Stworzyli zaawansowaną technologię dla bezobsługowych sklepów Żabka Nano, a teraz po ich rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji sięgają szpitale. System od VitVio „zwiększa wydajność i bezpieczeństwo na salach operacyjnych".
Firma OpenAI kierowana przez Sama Altmana wypuściła właśnie tzw. agenta AI, czyli narzędzie sztucznej inteligencji zdolne do wykonywania online zadań w imieniu użytkownika. Podobne oferty szykują kolejne firmy.
Spotify wypłaciło 10 miliardów dolarów dla branży muzycznej w 2024 roku. 150 milionów złotych wygenerowali na Spotify w 2023 r. polscy artyści. Stanowi to 20-procentowy wzrost względem 2022 r.
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie głośnej afery maseczkowej. Nie ujawni powodów, bo decyzję zaskarżyło do sądu Ministerstwo Zdrowia – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Przepisy nie nakazują oznaczania, że treści, które publikujemy, zostały stworzone lub współtworzone przez AI. Nie mamy więc pewności, czy ich autorem jest człowiek czy sztuczna inteligencja.
W przypadku większości spółek z sektora medycznego można się podziewać kontynuacji pozytywnych tendencji w wynikach. Część jednak nie zaliczy końcówki zeszłego roku do udanych.
Z roku na rok rośnie znaczenie danych z social mediów czy komunikatorów internetowych w postępowaniach sądowych.
Polska i krajowi przedsiębiorcy raczej będą po stronie biorców technologii uznanych za standardy. To sprawia, że powinniśmy być zainteresowani ukształtowaniem rynku licencyjnego, który zapewni dostęp do standardów na rozsądnych i uczciwych warunkach.
Co najmniej do lipca nie będzie pracował zakład przetwórstwa gazu Gazpromu w Astrachaniu. To efekt celnego ataku ukraińskich dronów.
Trudności w dostępie do lekarzy, zbyt wysoki koszt badań poza NFZ, brak potrzeby i poczucie bycia zdrowym to główne powody, które powstrzymują Polaków przed profilaktyką onkologiczną – wynika z najnowszych badań.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas