W ten sposób AI jest w stanie wykonywać rzeźby niczym Michał Anioł. Urządzenie o nazwie Robotor tworzy dzieła sztuki, ale ideą jego twórców było powierzenie robotowi najbardziej męczącej pracy rzeźbiarza. Ramię posiada funkcję automatycznej wymiany narzędzi w celu dostosowania „dłuta” do danej powierzchni, ponadto poleruje i czyści struktury, które rzeźbi.

Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawia, że niemal każdego dnia otwierają się nowe możliwości zastosowania zaawansowanych algorytmów.

Zespół badaczy z University of Michigan dowiódł właśnie, iż AI otwiera drzwi do kolejnych przełomów w nauce. Inżynierowie opracowali rozwiązanie o nazwie BacterAI – system sztucznej inteligencji, który może pracować w laboratoriach i jest w stanie przeprowadzić nawet 10 tys. eksperymentów naukowych dziennie. To znacznie przyspieszy tempo odkryć w wielu dziedzinach: od medycyny, po rolnictwo. Inżynierowie, dzięki finansowaniu koncernu NVIDIA, wykorzystali już BacterAI do mapowania procesów metabolicznych drobnoustrojów (był to element badań nad zdrowiem jamy ustnej). Algorytm rozwiązał zadanie z 90-proc. skutecznością, co sztabowi fachowców zajęłoby wiele miesięcy.