Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 03.07.2025 12:37 Publikacja: 20.10.2009 00:00
Rada zaczęła obrady dziś o godzinie 16-tej. Miała upoważnić prezesa dopodpisania porozumienia z regulatorem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rada zaakceptowała porozumienie, ale ostatcznej decyzji nie podjęła bo nie było ostatecznego tekstu dokumentu. Tymczasem, jak wcześniej informowaliśmy, uroczyste podpisanie porozumienia w obecności kamer telewizyjnych zaplanowano w UKE właśnie na czwartek, na godzinę 14-tą. Porozumienie UKE z TP to alternatywa wobec podziału narodowego operatora na część hurtową i detaliczną. Integralną częścią dokumentu będą załączniki, w tym także jeden stanowiący podstawę umów, które TP będzie zawierać z operatorami alternatywnymi. Bez tych umów porozumienie UKE z rynkowym potentatem to jedynie forma deklaracji i umowy dżentelmeńskiej stron.
Porozumienie UKE z TP określi liczbę linii szerokopasmowego dostępu do internetu o przepustowości, którą ma wybudować operator. Ma ich powstać w ciągu kilku lat 1,2 mln, z czego 1 mln o przepustowości 6 Mb/s. Dokument nie będzie natomiast zawierał kwotowych zobowiązań inwestycyjnych TP.{loadposition artrek}
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Tradycyjni operatorzy komórkowi mogą się niepokoić – brytyjski fintech, znany z wielowalutowych kart płatniczych...
Podczas Digital Summit 2025 – kulminacyjnego wydarzenia polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej – mowa b...
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas